Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
Dobra wystarczy tych zartow, moze ktos juz wylaczyc te symulacje?
Niby nic sie nie dzieje, nie jestem glodny, nie ma wojny, nie jestem chory a moj GAD po prostu wylatuje w kosmos jak rakieta Muska. (przyp. GAD - Zespół lęku uogólnionego). Kazdego dnia budze sie szczesliwy ze swojego zycia az nie zaczne czytac wiadomosci. Co nie otworze jakas strone (vide wykop) albo jakas gazete to po prostu cala ochota z zycia ubywa z kazda minuta. Mam dobra prace, mam duzo pieniedzy, mam zdrowa rodzine i mam duzo czasu na swoje pasje a mimo wszystko poranna prasa do kawy to jak sparing z bokserem wagi ciezkiej.

- Masz oszczednosci? BUM! inflacja 10% a rzeczywista z 27% rocznie. cj ze poswieciles najlepsze lata zycia by zostac specjalista, ze nie wydawalo sie wszystkiego na wodke tylko odkladalo sie na czarna godzine to teraz patrz i cierp jak ci ubywa 1/4 poswieconego zycia ot tak.
- No dobra to moze zaparkujemy pieniadze w nieruchomosci lub zloto lub akcje lub BTC lub obligacje? Wszystko jest taka spekulacja ze mam flashbacki z 2007. Nie ma bezpiecznej i normalnej przystani. Jest tylko spekulacja ze bedzie lepiej lub gorzej z fusow. Jak nie stopy procentowe to najgorsze oferty kredytowe w Europie (zmienne stopki). A moze kataster dorzucimy?
- To moze nie wiem? Milosc do blizniego? A co tam, ci kradna, tamci kradna, ci oszukuja rodzicow chorych dzieci, ci wprowadzaja listy ciazy, tamci urzednicy dostaja bonusy a sluzba zdrowia umiera.
- Przynajmniej przyszlosc stoi w swietlanych barwach prawda? Lol, nope! Zaglada klimatyczna juz tuz tuz a Polska jak zawsze obudzi sie z reka w nocniku. 1500 ekonomicznych migrantow na granicy z Bialorusia to wielki problem? Let's wait and see te setki milionow co beda za 10 lub 20 lat pukac do drzwi europy. A Rosja ot tak stanie sie potulnym barankiem ktory pogodzi sie z tym ze nie jest juz potega, taaa ( ͡° ͜ʖ ͡°) . A jak wyrzuca z Unii....

Ale plac grzecznie podatki 32% i zaraz jeszcze nowy wal :) i plac w akcyzie, w VAT, w podatku od wszystkiego :) Jezus ale czasami nie cierpie bycia doroslym i ze wszystko na mojej glowie. A no i nie zapominajmy o pracy! Bo praca najwazniejsza, doszkalanie sie podczas wlasnego czasu wolnego, ciagly strach o odstanie wypowiedzenia, mobbingi i preferencyjne traktowanie znajomych kroliczka.

A o tinderze, onlyfans, i calej tej grze towarzyskiej to juz nie wspominam. Ludzie stali sie jacys chlodni, kalkulujacy, za "moich czasow" nie bylo takiego pojecia jak Ghosting. Teraz liczy sie hard cash a nie jakies emocje, dobroc, pomoc drugiemu. Tylko jak wykorzystać, jak na tym zarobić. Czasami zaluje ze nie urodzilem sie skur
*nem, ktory potrafi wykorzystywac ludzi jak chusteczki i wyrzucac. Czemu ja sie tym tak wszystkim przejmuje?!

Wiem ze sa miliony osob ktore maja gorzej, wiem ze sa miliardy osob co zyja za dolara dziennie. Ale kurde moze tak raz w zyciu moge nie miec kolotania serca? Ze caly dzien bedzie w porzo, chociaz raz? I tak, probowalem odstawic wiadomosci i zamknac sie na informacje. Skutkowalo to alienacja ("no co Ty!? Nie slyszales?") oraz podwojnie mocnym ciosem FOMO, przeoczenia czegos, bycia w tyle.

Chociaz raz nie chce miec kolotania serca i nieprzejmowania sie moja przyszloscia. Raz? Please. Moze walne piensciom w stul i pujde pobiegac?

#ekonomia
#nieruchomosci
#psychologia
#polska
#inflacja
#zalesie

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #61a63128596226000a578d67
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: karmelkowa
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
Dobra wystarczy tych zartow, moze k...

źródło: comment_1638292707d8fKUGMfCtz9vM5lDRH0ig.jpg

Pobierz
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania:

az nie zaczne czytac wiadomosci

poranna prasa do kawy

To już lepiej nie wiem, auto świat poczytaj, a nie szmatławcami się karmisz.

Skutkowalo to alienacja ("no co Ty!? Nie slyszales?") oraz podwojnie mocnym ciosem FOMO, przeoczenia czegos, bycia w tyle.


Chcesz być taki jak całe stado baranów żyjących Wiadomościami, Faktami? Widzę, że się bardzo tym przejmujesz zamiast mieć #!$%@?. Przeczytaj sobie to: https://waitbutwhy.com/2013/08/putting-time-in-perspective.html
@AnonimoweMirkoWyznania proponuje więcej dystansu wobec tego co czytasz.

Świat zawsze był pełen zawirowań, wojen, niepokojów tylko kiedyś (nie tak dawno) można było usłyszeć skrót takich wydarzeń o 19:30 w wiadomościach, lub przeczytać w gazecie rano. Dziennikarze starali się kondensować przekaz, bo czas antenowy był cholernie drogi więc ograniczali to do absolutnie najważniejszych faktów.

Obecnie media są w stanie zajrzeć w odbyt żołnierza na polu walki i przekazać jego piednięcie niemal w czasie