Wpis z mikrobloga

z tego co kojarzę, to gierek dzięki kredytom został zapamiętany przez ówczesny lud za tego lepszego


@jPaolo2: Nie do końca tak było, a przynajmniej za komuny, gdy trzeba było spłacać raty i odsetki. Mit o dobrym Gierku pojawił się dopiero pod koniec lat 90. Wbrew pozorom ludzie długo i dobrze pamiętali, kto odpowiada za klęskę gospodarczą Polski. Można było jako tako bronić Jaruzelskiego, gdy ktoś nie wiedział, jakie były prawdziwe przyczyny
Faktem jest, że za Gierka budowano wiele bloków, ale o bardzo niskiej jakości


@BapitanKomba: tak niskiej że stoją do tej pory chociaż według planów już miały dawno się same z siebie zawalić a według badań wychodzi że postoją co najmniej drugie tyle
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@Pangia: Konstrukcja może i dobra, ale to jedyna zaleta. Ile to opowieści słyszałem o braku materiałów wykończeniowych, złym wykończeniu mieszkań, krzywych rurach, braku ocieplenia itp. Wiem, że brzmi to jak dowód anegdotyczny, ale nie wydaje mi się, by moi krewni mieli pecha. Mieszkania mimo wszystko budowano byle jak.
@BapitanKomba: bo taka była mentalność, nikt nie patrzył na ręce, budowało się dla państwa czyli dla nikogo konkretnego więc robiło się na #!$%@?, później ludzie albo nauczyli się z tym żyć, albo poprawiali na tyle na ile się dało to co zostało spartaczone na wcześniejszych etapach

jedyna zaleta


nie jedyna bo z perspektywy czasu widać że sporo mieszkań w wielkiej płycie ma lepszy układ pomieszczeń niż obecne „mikroapartamenty”, a poza tym