Wpis z mikrobloga

Uczę się tego niemieckiego, ale tak mi brakuje motywacji, że chyba to odpuszczę. W ogóle nie widzę progresu.. nie wiem czy ten język mi się do czegoś przyda skoro i tak nie chcę zostać na emigracji długoterminowo. Czuję, że więcej sensu by było jakbym ten czas poświęciła na #angielski bo już mam wysoki poziom i nauka przychodzi mi po prostu łatwiej i daję większą satysfakcję. Pod kątem kariery to chyba lepiej jakbym zrobiła jakiś certyfikat czy ogarnęła jakiś dodatkowy program niż ten #niemiecki #emigracja #naukajezykow #kariera #pracbaza
  • 8
  • Odpowiedz
@setka007: To już #!$%@?ąc od tego jaki jest jego poziom, widzę ze jak poznaje jakieś nowe słowo to szybko je zapamiętuje i potrafię używać w rozmowie. Więc ta nauka ma dla mnie sens i wiem ze energia wsadzona w angielski da mi jakieś realne efekty. Ja się angielskiego uczyłam w szkole, ale tez magistra robiłam za granica po ang, pracowałam w UK i od 5-6 lat w pracy tylko ang, gdzie
  • Odpowiedz
@chlodna_kalkulacja: Gadac po niemiecku mam z kim, mieszkam w Szwajcarii ale przysięgam że tak mnie to meczy ze po pary zdaniach i ja i mój rozmówca przechodzimy na angielski. Jakbym nie znała żadnego obcego języka to bym pewnie była zmuszona używać niemieckiego a tak zawsze jest ta furtka ze można przeskoczyć na angielski.
  • Odpowiedz
@underneath: Zupełnie się nie zgodzę. Z samym angielskim spokojnie można znaleźć prace, przynajmniej w moim zawodzie. Dużo osób niestety mówi ze zna język i dlatego wydaje się to oczywistością, ale jak przychodzi do jego praktycznego zastosowania w rozmowie to jest dukanie i używanie najprostszych możliwych wyrażeń. Ja właśnie się zastanawiam czy nie lepiej znać angielski na poziomie nativa zamiast 2 języki na jakimś średnio-zaawansowanym poziomie . Pewnie ze plusem byłoby mieć
  • Odpowiedz
@Lala-Sassy ja często spotykam się z tym, że wymagają drugiego języka. Ale to może faktycznie zależy od branży. Jeśli chcesz wymaksowac angielski to chyba faktycznie lepiej to zrobić w kraju anglojęzycznym.
  • Odpowiedz
@Lala-Sassy: Zastanow sie nad celem nauki - czy po prostu wlasna satysfakcja, rozrywka, jakis konkretny cel zawodowy - jak znajdziesz powod do nauki, to latwiej bedzie znalezc motywacje. No i bedzie prosciej odpowiedziec czy niemiecki jest jezykiem do nauki dla Ciebie
  • Odpowiedz