Wpis z mikrobloga

Nie specjalnie mnie interesują takie treści i szkoda mi czasu na ich oglądanie ale przejrzałem na szybko filmik . W sumie szanuję typa bo w ciągu ok 5 lat od łapania pokemonów przeszedł do milionowego interesu.
Wiele lat temu myślałem, że bedąc programistą będę ustawiony na najbliższe lata i to był mój największy bład. Tak teraz sobie siedzę i klepę już ponad dekadę, zmieniając pracę co 2-3 lata, na zarobki nie narzekam ale nigdy chyba nie dojdę do tak poważnej kasy jak Friz. Trochę to zabrzmi coachingowo ale chyba, że zeby coś w życiu osiągnąć trzeba wyjść poza schemat.
Dla moich rodziców którzy całe zycie pracowali praktycznie w jednej firmie czymś niespotykanym były moje częste zmiany pracy z tak "prozaicznych" powódów jak chęc rozwoju.
Dla mnie czymś niespotykanym jest, że można nie robić studiów, wstrzelić się w odpowiedni moment i w tak szalonym tempie osiągnąc sukces i ustawić się do końca zycia.
#friz #polskiyoutube #kariera #praca #ekipa #genzie
Crisu - Nie specjalnie mnie interesują takie treści i szkoda mi czasu na ich oglądani...
  • 21
@Crisu: Tylko zwroc uwage ze Friz ma najwiekszego zasiegi w historii polskiego youtube nie zarabiaja tak co drugi youtuber on odskoczyl reszcie stawki.Fajne rzecz robi Walaszek od BlokEkipy ogladalem ze robi on miesiecznie okolo 20mln wyswietlen co w przeliczeniu na stawke yt daje gdzies z z 40 koła,a to zwykle animacje.Trzeba miec pomysl i go realizowac do konca.
@Crisu: Ogólnie nie ma nic złego w pracowaniu za 40 złotych na godzine, czyli tyle ile najczęściej zarabiają ludzie na studiach, złe w tym jest jedyne to, że dla wielu jest to jedyne źródlo dochodu, i to jest największa bolączka 21 wieku. Ludzie za bardzo poddają się systemowi.
@Oskaros: Myślę, że ludziom urodzonym w latach 80-94 taki schemat został sprzedany. Ucz się dobrze, koniecznie idź na studia (przypominam wysyp gównouczelni z gównokierunkami na początku 2000). Osoby urodzone po 1995 mają już zupełnie inny schemat myślenia. Dla nich internet był od zawsze, wiedzieli że ich starsi koledzy którzy skonczyli jakieś dziwne kierunki tyrają za niską stawkę. Social media nie jest tylko rozrywką ale możliwością zarobku.
@Crisu: przypadek friza jest szczegolny. Kazdy kto go sledzi od poczatku to wie ile doslownie szczescia mial w wielu sytuacjach od poczatku yt. Zaczynajac od pokemonow, to jak zadzialalo daily na algorytm youtube i jego kanal, brak konkurencji w okresie daily poza potem team x. I niezapominajmy, ze malo kto jest zdolny upadlac w internecie swoja laske i kapac ja w basenie z kislem dla wyswietlen dzieki ktorej friz sie wybil
@tabarok: dwa i w zasadzie jedyne, przy jego zarobkach te 40k to jest nic, już pomijając fakt, że Diory powinął za 13k już jakiś czas temu od Barta, kapok tez kupił z jego sklepu więc zakładam, że cena była równiez promocyjna pewnie z 20k, także no :) Brdziej mi chodzi o to, że chłop jest multi milionerem, a jeździ jakimś złomowym mercedesem, mimo, że byłoby go stac na chociazby sf90 stradale
@Oskaros: Dużo. To jego Ekipa, jego piosenki, kontent który on przyklepuje. Co z tego, że ktoś inny to pisał? Jak ktoś inny pisał "śpie na forsie i sram forsą" to znaczy, że autor tekstu śpi na forsie czy wykonawca?
I niezapominajmy, ze malo kto jest zdolny upadlac w internecie swoja laske i kapac ja w basenie z kislem dla wyswietlen dzieki ktorej friz sie wybil ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@nammah: mylisz się, wielu jest zdolnych pójść nawet dalej. Taki jeden słynny polski konsultant, wykładowca i terapeuta, to nawet prezentował techniki uwodzenia na swojej - chyba przyszłej wtedy jeszcze - żonie w jakichś podrzędnych hotelach. Była dosłownie