Wpis z mikrobloga

Wojna Hybrydowa idzie a w systemie obronnym państwa miałem dziurę taką, że można było 2 kompanie specnazu włożyć więc po miesiącu dojeżdżania prywaciarzy Nowym Ładem zaoszczędziłem pieniądze, poszedłem wczoraj do ambasady USA kupić sobie porządne czołgi na konflikt. W sklepie General Dynamics znalazłem pic rel. Solidne wyspawanie, przystępna cena, modna wieża- nie zastanawiałem się długo. Wróciłem z czołgami do kraju, pojeździłem nimi po poligonie, pooglądałem na zdjęciach i czułem dobrze. Jeszcze je solidnie skoszarowałem na wschodniej flance, żeby nie przepuszczały ludzi Łukaszenki i nie rdzewiały na śląsku.
Dzisiaj przyjechałem w swoim nowym czołgu na konferencje prasową. Czułem się dzięki nim bardziej pewny siebie, jak stałem na podeście to głowę chowałem nisko żeby ludzie lepiej widzieli jakie mam skuteczne czołgi.
Po konferencji czekam w Wesołej na swoją limuzynę a tu z tłumu wychodzi znany pisarz geopolityczny Jacek Bartosiak. Elegancko ubrany a nie w jakiś kombinezon pancerny, ze strategicznych motywów miał tylko w ręce mapę heartlandu
Popatrzył się na mnie, na moje czołgi i podchodzi i zagaduje, czy te czołgi to są te M1A2 Abrams SEP V3 z pakietem TUSK za 23 mld$?
Ja mu zadowolony mówię, że tak panie Jacku, te same dokładnie, i że miło że pan zauważył.
Bartosiak na to powiedział tylko
- Śmieć

Mi szczęka opadała i nie wiem o co chodzi. Bartosiak pyta, którego wyrazu nie rozumiem „śmieć” czy „śmieć”. No to ja mówię, że obydwa rozumiem tylko nie wiem dlaczego tak mówi. Bartosiak mówi, że dlatego, że tylko karakan może zamawiać takie #!$%@? biedackie czołgi. Że on na bliski wschód jeździł i tam USA i General Dynamics takie czołgi przysyłał dla biednych krajów za darmo i nawet oni nie chcieli w nich jeździć tylko oddawali Talibom. I że nawet było specjalne posiedzenie rady generalnej NATO, że nie wolno słabym siłom zbrojnym takich gównianych czołgów dawać, więc przestali tam wysłać tylko do wschodniej flanki.
Żołnierze na przystanku śmiechają pod nosami i się patrzą na moje czołgi, ja już brzoza w gardle i staram się jakoś je schować za rosomakami ale to nic nie daje. Ale jednak pomyślałem że nie dam sobą pomiatać nawet znanemu analitykowi i krzyczę na Jacka, że on sam przecież w Armii Nowego Wzoru czołgami jeździ więc nie ma prawa się do moich czołgów #!$%@?ć.
Bartosiak w śmiech i mówi, że w czołgu to on jeździ w eleganckim froncie oczyszczonym systemami antydostępowymi, a nie na wschodniej flance gdzie co 5km można w rosyjskie rakiety wpaść albo jakieś środki napadu powietrznego, i że po pomoście bałtycko-czarnomorskim to on jeździ w porządnym transporterze i pokazuje mi MRAP-a z jakimiś dronami, systemami WRE, hipersonicznymi pociskami i że nawet taki guzik ma, że jak go masy lądowe Euroazji przysypią to on ten guzik naciska i go wtedy Spaceship przenosi do zachodniej Hemisfery.

Ja nie daję za wygraną i krzyczę, że przecież on jest człowiekiem projektującym siłę gorliwie i że Pan Patton jeździł w amerykańskim czołgu albo w jakichś rozpadających się jeepach wiec dlaczego on mnie obraża. Bartosiak na to, że z tymi rozpadającymi się jeepami to lewacka propaganda sowietów i Patton środki ogniowe dobierał bardzo starannie, i jakby teraz wrócił do rimlandu i mnie w takich czołgu zobaczył to by mi w mordę #!$%@?ł.
Ja cały czerwony, nie wiem co powiedzieć, żołnierze ryczą ze śmiechu a Jacek Bartosiak mówi, żebym się zachował jak naczelnik państwa i ten kontrakt zerwał i wyrzucił do kosza. No to ja otwieram teczkę, cały już zaryczany bo tak mi tych czołgów było szkoda i odkładam kontrakt do kosza na śmieci na poligonie delikatnie, bo je chciałem wyjąć ja Bartosiak pójdzie.

Stoję na pasie taktycznym bez podestu, limuzyna powoli nadjeżdża, chciałem kontrakt szybko złapać i wskoczyć do środka to Jacek mi zagrodził drogę i powiedział, żebym miał trochę godności. Wsiadłem smutny do limuzyny, przejechałem jeden kilometr i krzyczę na kierowcę żeby jak najszybciej zawracał, żeby jak najszybciej kontrakt z powrotem zabrać. Grzebie w śmietniku, wszystko wyrzucam z niego ale kontraktu nie ma. Pytam żołnierzy co stali na pasie taktycznym, czy kontraktu ktoś ze śmietnika nie zabrał a oni mówią że tak, że znany analityk Jacek Bartosiak tutaj był i wziął dokument i powiedział, że będzie budował zaawansowaną technologicznie Armię Nowego Wzoru i w sam raz będzie miał czołgi eleganckie i niezawodne. A ja cały konflikt będę #!$%@?ł w starym T-72

#pasta #bartosiak #kaczynski #heheszki #cejrowski #bekazpisu #copypasta
Korekta: @eMac1ek
Cierniostwor - Wojna Hybrydowa idzie a w systemie obronnym państwa miałem dziurę taką...

źródło: comment_1638172132e3Ig7szHwFoJMHNAhzxeTO.jpg

Pobierz
  • 5