Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Naszła mnie ochota nabyć motocykl typu cross 125 cm3. Chodzi głównie o pojeżdżenie po pobliskim torze ofrroadowym, piachy i piachowe górki. W tym też rzecz, że wolałbym, żeby był zarejestrowany i żebym bez prawka na A, mógł jechać nim po drodze - na miejsce mam jakieś 4 km. Problem taki, że w sumie to w ofertach nie widziałem ani jednego crossa z tablicą, o lusterkach nie wspominając XD Doradź ktoś coś dla gościa, który jest totalnym laikiem i motocyklem jeździł ostatnio 15 lat temu XD Ale za to na wertepach na wsi, tylko że była to WSK 125 XD

#offroad #motocykle #cross #enduro
pogop - Naszła mnie ochota nabyć motocykl typu cross 125 cm3. Chodzi głównie o pojeżd...

źródło: comment_16381295928X5lrrTT8rgvStAeDCodDW.jpg

Pobierz
  • 26
@shroon zależy czy lejce ma czy nie ma i czy są ma potrzebne.

Yamahy dt- różne pojemności,
Suzuki dr - różne pojemności
Kawasaki kle 500
Honda masę sprzętu nx, transalpy, xr, xl
@bigger: ayy, na szybko zle przeczytałem, myślałem ze op ma kwity na kategorię A.
O kasie tez nie było mowy w pierwszym poście. A takie 125 spokojne mozna ogarnąć na pierwsze moto, nie musi przecież kręcić manetki w opór od samego początku. No ale budżet niski to może rzeczywiscie jakieś dt125.
@pogop:
1. Crossy nigdy nie można było rejestrować. Nie mają homologacji.
2. Spełnia twoje kryteria enduro/hard enduro.
3.Motocykle enduro 125cm3 4t są to soft enduro które absolutnie nie nadają się do skoków nawet niskich, mają za mało mocy i są za ciężkie.
4.Tory crossowe szczególnie jak jest cieplej mają sporo piachu. 125 4t pojedziesz w piachu na 1b pod górki na 2biegu.
5. Tak naprawdę aby jeździć w terenie musisz kupić
zależy czy lejce ma czy nie ma i czy są ma potrzebne.


Yamahy dt- różne pojemności,

Suzuki dr - różne pojemności

Kawasaki kle 500

Honda masę sprzętu nx, transalpy, xr, xl


@bigger: Chyba nie czytałeś o co OP-owi chodzi. On chciał 125 z homologacją na kategorię B. Do jazdy po torze.
Przy okazji Yamaha DT wychodziły w wersji 50/80/125 żadna nie nadaje się na tor motocrossowy.
Suzuki dr też na tor
@pogop: nic w pełni legalnego nie masz warto zrobic kat A i kupic cos co da Ci frajde. 125 4t nadaje sie na latanie po polach. A z racji ze jest na kat. B jest cena niekonkurencyjna. Zrobisz kat A spokojnke kupisz do 10k starsze exc 250 lub 450 które juz dla zwykłego laika nie są ale jak masz głowę i olej w niej to nic sobie nie zrobisz. Exc 125