Wpis z mikrobloga

W związku z upadającą turecką gospodarką, Grecja (ze wsparciem UE), powinna złożyć ofertę zakupu obszaru Stambułu zaznaczonego okręgiem, oczywiście po jego wcześniejszym opuszczeniu przez Turków. Nadmorskie położenie umożliwiłoby stałe połączenie z Grecją i całą Unią, odbudowane mury Teodozjusza odizolowałyby ten obszar od Turków, a surowe prawa zabroniłyby osiedlania się bez zgody autonomicznego samorządu.

Jestem gotowy finansowo wesprzeć taką inicjatywę ( ͡° ͜ʖ ͡°).

#grecja #turcja #bizancjum #historia #konstantynopol #geopolityka
wjtk123 - W związku z upadającą turecką gospodarką, Grecja (ze wsparciem UE), powinna...

źródło: comment_1638125563FqSX0l5kiam00vfOqexHvq.jpg

Pobierz
  • 41
@lycha911: Jeśli odbudujemy również mury morskie to tak łatwo nie będzie, zresztą w autonomii Konstantynopola obowiązywałyby zupełnie inne, bardzo ostre prawa odnośnie migracji ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@wjtk123: Czekaj, Grecja to takie małe, zadłużone do granic możliwości państwo, z niewydolną gospodarką i liczbą ludności dwa razy mniejszą niż w samym Stambule? :) Brzmi realnie.
@inan: dobrze. Naturalnie, że Bizancjum było „great” za panowania Justyniana Wielkiego. Położył podwaliny pod dobrze funkcjonujące państwo, które wytrwało 1100 lat i to w sytuacji stale rosnącego zagrożenia ze strony ludów tureckich. Gdyby nie było wtedy great, nie dotrwałoby do tysięcznego roku naszej ery. Ten demontaż trwał kolejne 500 lat. Upadło, ale ile zajęło Turkom przechylenie szali zwycięstwa na swoją stronę? No właśnie. A ile lat zajął demontaż Zachodniego Cesarstwa? Szczyt
@ayyy_lmao: Czyli 1500 lat temu?... Już w XIV wieku cesarz bizantyjski wydał swoją córkę za mąż sułtanowi Orhanowi i de facto dobrowolnie wpuścił Osmanów do Europy i sam się dał przez nich otoczyć ze wszystkich stron.

Bizancjum władało BARDZO dawno temu olbrzymimi terenami, ale sama struktura państwowa tego kraju zawsze była totalnie patologiczna. Nawet w latach świetności Bizancjum nie potrafiło sobie poradzić z rosnącą w potęgę... Gruzją. To już o czymś