Wpis z mikrobloga

@dwa__fartuchy: te farmaceutyczne to wystawiacie chyba tyko na antykoncepcję, 6 aptek kiedyś obleciałem z pustym opakowaniem leków na nadciśnienie bo drugiego dnia rano wyjeżdżałem, a przegapiłem że kończą mi się leki. Aż zadzwoniłem do kolegi żeby mi erecepte bo pewnie całe miasto bym objechał i nie dostał.
  • Odpowiedz
na maść na atopowe zapalenie trzeba mieć receptę? (Chodzi o taką co sami sporzadzacie)


@bewuce: wszystkie leki recepturowe są tylko i wyłącznie na receptę - i to taką od lekarza (na leki recepturowe nie da się wystawić recepty farmaceutycznej)
  • Odpowiedz
@JuneJohn: Zależy na kogo trafisz - farmaceuta może wystawić receptę farmaceutyczną. Słowo klucz - może, nie musi. Niechęć do jej wystawiania wynika z tego, że to dodatkowa papierkowa robota (a uwierz mi, w aptece jest masa pracy), jak sobie coś tym lekiem zrobisz to mogą ciągać farmaceutę po sądach, a za wystawienie owej recepty nie dostaje się żadnego wynagrodzenia (mimo, że inne zawody medyczne dostają kasę od nfz za wypisywanie recept).
  • Odpowiedz
@Karbostyryl: ja to wszystko wiem. Porównuje tylko sytuacje kiedy dziewczyna idzie po losowy lek antykoncepcyjny bez recepty, o ile nie wygląda jak 16 latka, która próbuje wyłudzić leki to dostaje je od ręki. Na żeby dostać lek, który na prawdę ratuje moje zdrowie muszę się nabiegać.
i pretensji nie mam bo wiem, że to nie ich sprawa bo to ja powinien zadbać o swoje leki, ale wkurzają podwójne standardy
  • Odpowiedz
  • 1
@dwa__fartuchy

28 sprzedanych testów na COVID

Ile kosztuje test? W Polsce trzeba za niego płacić? Myślałem, że rząd chce walczyć z epidemią. W UK mam testy za darmo, z apteki mogę wziąć darmowy pakiet szybkich testów i w razie wątpliwości zrobić go sobie w domu. W razie wyniku pozytywnego należy go potwierdzić przez PCR.
  • Odpowiedz
@dwa__fartuchy: Zdarzało mi się zapytać o wystawienie recepty i zawsze dostawałem odmowną odpowiedź. Nie, żadne narkotyczne leki. Nawet niekoniecznie tabletki, bo jakiś czas temu przy realizacji jednej recepty zapytałem o Oxycort w maści i farmaceutka stwierdziła, że lekarz mi bez problemu powinien przepisać na teleporadzie, a ona nie, bo eee, yyy, lekarz, lekarz.
Tak że dla mnie farmaceuta = panadolopodawacz.
  • Odpowiedz
@dwa__fartuchy: Jakie testy sprzedajecie na COVID? U mnie księgowość kategorycznie zabrania sprzedaży testów z 0%, bo niby nie można w aptece, a jak szukam to prawie wszystkie na 0% VAT (a reszta niedostępna xD).
  • Odpowiedz