Wpis z mikrobloga

Witam mirki, mam pytanko. Pracuję na emigracji w Holandii poprzez agencje pracy i chciałbym wrócić do Polski zrobić prawo jazdy i kupić samochód. Jest możliwość powrotu do tej samej firmy, przez tą samą agencje po 1-2 miesiącach? Słyszałem że nie można wrócić do tej samej firmy przez 6 miesięcy od zakończenia umowy, jednak nie wiem czy to prawda
#emigracja #holandia
  • 10
  • Odpowiedz
@Vander98: Spokojnie możesz wrócić. Ta zasada 6 miesięcy tyczy się powrotu do tej samej firmy, ale przez INNĄ agencję. W tej samej na luzie.
W swojej miałam dużo osób, które wyjechały nie wiedząc czy na urlop czy na stałe i wróciły czy nawet osobę, która też wyjechała zrobić jazdy i zdać na prawko i wróciła normalnie.
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vander98: zależy od agencji i firmy w której pracujesz. Jak się dogadasz z agencją to będzie wszystko ok.

Nie lepiej skorzystać z "wakacji z prawem jazdy"? 2 tygodnie i masz prawko (choć nei wiem jak to funkcjonuje w miesiącach zimowych, musiałbyś podzwonić)
  • Odpowiedz
@Vander98: Zresztą zapytaj agencji czy możesz tak zrobić, raczej nie będą robić problemu. No chyba, że chcesz wyjechać w grudniu, a mogą nie być chętni do puszczania na okres świąt. W styczniu, lutym, marcu w wielu miejscach jest mało pracy, więc nawet będą się cieszyć jak sobie zrobisz wolne na ten czas dłuższe.
  • Odpowiedz
  • 0
Dzięki wszystkim za odpowiedź, nie warto jednak słuchać ludzi, bo większość wyznaje zasadę nie wiem ale się wypowiem xD
  • Odpowiedz
@Vander98: @tarushiba: @suqmadiq2ama: @s---k: @MrPickles: @Syn_Aragorna: w zasadzie to każda firma może ustalić swoje zasady co do powrotu do firmy. Ale podstawowo: jeżeli sam się zwolniłeś przed końcem fazy A, to możesz przez tą samą agencję wrócić kiedy chcesz (ale wtedy nie zaczynasz od nowa fazy A, tylko od momentu od którego skończyłeś i możesz pracować tylko tyle, ile Ci zostało do jej końca poprzednio). Jeżeli
  • Odpowiedz