Wpis z mikrobloga

Mirki, powiedzcie mi proszę jedną rzecz

Jak to jest, że psy czy inne koty, sprawiają w we mnie (i wielu innych osobach) większą sympatię niż dzieci? Przecież to jest jakieś #!$%@? xD. Czy my jako ludzie, nie powinniśmy być "zaprogramowani" na chęć posiadania dzieci? Tak samo jak jest ochota na ruchanie, przychodzi ona sama z siebie, naturalnie, intuicyjnie itd. Czy tak samo nie powinno być z posiadaniem dziecka?
Mimo wszystko, mam większą ochotę kupić sobie małego pieska czy kota, wychować je od małego, zabierać do weterynarza, kupować najlepszą karmę, bawić się itd. Jak pomyślę, że miałbym robić podobne rzeczy, tylko że z dzieckiem, to chyba bym się wyhuśtał.

Dzieci wzbudzają we mnie obrzydzenie, bynajmniej nie tylko dlatego, że wyglądają paskudnie, ale dlatego, bo wysysają one OGROMNĄ ilość czasu. Nie widzę żadnego powodu, dla którego miałbym poświęcać tyle czasu na wychowanie drugiego człowieka. Znaczy się, oczywiście, jeżeli "robi się" dziecko żeby wychować je na darmową siłę roboczą w gospodarstwie, to wtedy ma się w dupie głębsze wychowanie takiego dziecka. Nie zapisuje się go na kursy językowe, lekcji gry na instrumencie itd. Tylko wysyła się do pierwszej lepszej szkoły, a wraz z wiekiem uczy się jakichś prac w polu (albo czegoś innego, chodzi o to że wychowuje się na tanią siłę).
Natomiast, jeśli już chciałbym mieć dziecko, to zadbałbym o to aby jak najlepiej się rozwinęło emocjonalnie, fizycznie i intelektualnie. Czytałem trochę książek o wychowaniu dzieci w ramach "poszerzenia horyzontów" i to jest strasznie ciężkie i wyczerpujące.

Nie stać mnie materialnie i psychicznie na to aby wychować zdrowego człowieka. Większości też ludzi nie stać. A mimo wszystko, większość ludzi ma dzieci. Czym oczywiście gardzę.

#childfree #antynatalizm #gownowpis #przemyslenia
polskimurarzpl - Mirki, powiedzcie mi proszę jedną rzecz

Jak to jest, że psy czy i...

źródło: comment_1638108599M82p8mXSdPOdvN1UvnY8Y2.jpg

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
  • 14
@Przypadkowy Degeneracja, to uświadomienie sobie, że nie podoła się tak ciężkiemu wyzwaniu, jakim jest wychowanie człowieka?

Ja właśnie uważam, że degeneracja, to robienie sobie dzieci nie posiadając do tego odpowiednicy środków.
  • Odpowiedz
Czy my jako ludzie, nie powinniśmy być "zaprogramowani" na chęć posiadania dzieci?


@polskimurarzpl: no w sumie to może właśnie dlatego, że jesteśmy bardziej świadomi od zwierząt i nie kierujemy się zwierzęcym instynktem definiuje nas, jako gatunek

Natomiast, jeśli już chciałbym mieć dziecko, to zadbałbym o to aby jak najlepiej się rozwinęło emocjonalnie, fizycznie i intelektualnie. Czytałem trochę książek o wychowaniu dzieci w ramach "poszerzenia horyzontów" i to jest strasznie ciężkie i
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 7
@polskimurarzpl: Ja mam tak, że mogę oglądać te obrazki głodnych dzieci z Afryki czy też tych zmarzniętych z granicy i mnie to kompletnie nie rusza i olewam to ciepłym moczem. Ale jak widzę filmik z jakimś bezdomnym kotem to mi serce ściska. A jak ktoś się znęca nad jakimś zwierzęciem to już w ogóle bym nogi z dupy powyrywał.
  • Odpowiedz