Wpis z mikrobloga

Hej Mirki, szukam pomysłów na fajny, edukacyjny prezent dla chrześniaka, lat 8-9.
Raczej coś co może wykonać w pełni samodzielnie, bez pomocy dorosłych, albo z niewielką pomocą osób nietechnicznych.
Chciałbym spróbować go zainteresować programowaniem, albo pochodną.

Znacie może jakieś fajne i sprawdzone zestawy edukacyjne albo kursy, dla uczniów podstawówki?

#programowanie
#robotyka
#edukacja
#naukaprogramowania
#nauka

Z masy poleceń znam KiwiCo, ale odpada bo nie jest po polsku.
Znalazłem też kurs programowania dla dzieci:
https://strefakursow.pl/kursy/programowanie/kurs_programowanie_dla_dzieci.html
No i przeglądam zabawki robotyczne w poszukiwaniu czegoś fajnego, nie za miliony monet.
  • 9
@Sotha: Ja kiedyś prowadziłem zajęcia na lego wedo, były to zajęcia dla dzieci od 5 lat, budowanie robotów i programowanie ich w Scratch. Kupisz za 1500 zł, według mnie warto, bo zajęcia bardzo się dzieciom podobały.
Ja miałem do tego dostęp do platformy dla nauczycieli, ale i bez tego powinieneś znaleźć w sieci sporo przykładowych robotów i algorytmów do nich.

Ewentualnie jak jest bardziej ogarnięty konstrukcyjnie, to jest również lego mindstorm,
@voot: @Kolorowezworki: Lego mindstorm mam na oku od dawna, ale to nadal zbyt wysoka półka cenowa.
Samego lego młody ma całe skrzynki i trochę lego technic.

W sumie teraz przypomniało mi się, że są jeszcze klocki FisherTechnic, którymi bawiłem się kiedyś na studiach.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Sotha: a lubi czytać? Daj mu Lema, cos łatwego jak bajki robotów. Jak sie mu nie spodoba to będzie hejt owal to nie mogles zrobic nic wiecej. Jak za bedzie hejt owac lektury szkole i swoja nauczycielke od polskiego ze kaze mu czytac jakies gownolektury to wlasnie oddala sie od humanizmu.