Wpis z mikrobloga

Miraski bawiące się w #simracing mam pytanko o kierownicę do PC

Czytając jakie są rekomendowane modele widzę że są to kierownice do 500 zł, oferujące 270 stopni obrotu, np. Thrustmaster T80 Ferrari 488 GTB Edition dostępny teraz na promocji za 370 zł.
Lub druga kategoria, porządniejsze kierownice z obrotem 900 stopni za ok. 1000 zł, jak Logitech G29 czy też dostępny obecnie na promocji za ok. 700 zł Thrustmaster TMX Force Feedback.

I tu moje pytanie, czy warto dopłacać do lepszej i różnica jest kluczowa, czy jednak ta do 500 zł też będzie zupełnie wystarczająca w sytuacji gdy dopiero chcę zacząć grać w jakies racingowe simy (pewnie Asetto Corsa na start) i nie będę też na to poświęcał ogromnej ilości czasu?

#gaming #pcmasterrace
  • 7
z obrotem 900 stopni


@Sebeq92: nie ma najmniejszego sensu brać innych

Z nówek najtaniej t150, to dobry sprzęt

Z używek najtaniej dfgt

Nie ma sensu wydawać pół tysiąca na coś co będzie kasztanem, lepiej dopłacić do czegoś "normalnego"
@Sebeq92: Dopłacić.
Jeśli budżet jest serio spięty nawet stary DFGT będzie lepszy od tych zabawek które przytoczyłeś.
Sam na ten moment używam DFGT od dobrych 2-2.5 roku i aktualnie planuję zmianę na T150RS z T3PA albo T300.
Jedyne tylko do czego nie nadaje się DFGT to drift, ale Assetto Corsa, F1 czy iRacing bez problemu ogrywam na tej kierownicy.