Wpis z mikrobloga

Kobita w lidlu nie chciała mi sprzedać piwa, bo wymagała dowodu osobistego. Nie miałem, ale miałem zdjęcie na telefonie i jej pokazałem.
Nie, to za mało.
Nie uważacie, że to już przesada? Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.
#lidl #pijzwykopem #piwo
  • 39
  • Odpowiedz
@lyndrym: Nie chce ryzykować mandatem, bo policja często robi takie zasadzki - jak wyglądasz na młodzieniaszka to mogłeś podrobić taki dowód i zrobić zdjęcie - tego ona nie wie, na oryginale masz hologramy itd. Może nie w PL, ale w UK widziałem jak policjant dawał małolatowi kasę i wysyłał do sklepu po fajki, jak sklepikarz sprzedał to mu dawali mandat.
  • Odpowiedz
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.


@lyndrym: tak tak, a ty potem wyjmujesz legitke i #!$%@? babie mandat za sprzedaz, bez okazania dowodu tozsamosci (a nie zdjecia). Kontrole wcale nie sa takie rzadkie, a ewentualna grzywna dla kogos kto pracuje na kasie, to moze byc bardzo dotkliwa kara.

Postaw sie po drugiej stronie i zastanow, czy sam byc sprzedal to piwo, majac w perspektywie zarcie gruzu przez 3 miesiace, zeby na kare
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 8
@lyndrym: w Lidlu mają swoje wewnętrzne wytyczne i dużą wagę przykładają do weryfikacji pełnoletności. Nie raz widziałem, jak ludzi po 30 pytali o dowód.
  • Odpowiedz
@lyndrym: Tak, a potem ona ryzykuje #!$%@? z pracy, nie od dziś wiadomo, ze dowód się ze sobą nosi. Ja tez mogę zrobić sobie zdjęcie dowodu starego i udawać, ze to ja XD
  • Odpowiedz
@PurpleHaze: tak #!$%@? wyjmuje legitke będąc z wózkiem, bo akurat odstawiłem dziecko do żłobka i poszedłem po zakupy. 350 razy wcześniej tam kupowałem i było Ok.
  • Odpowiedz
@lyndrym: no ale co mam ci odpisac, malo to info bylo o prowokacjach skarbowki o paragony. Ze chodzily baby i na pytanie o paragon mowily ze nie trzeba, tylko po to zeby potem mandat wypisac.
Czesc kasjerow ma #!$%@?, czesc kojarzy ludzi, albo zna zdrowy rozum uzna ze ktos na 100% ma 18+, a czesc bedzie pytac i dopytywac, bo szkoda narobic sobie problemow i dostac kare.

To, ze ty sadzisz
  • Odpowiedz
Nadgorliwość jest gorsza od faszyzmu.


@lyndrym: moje ulubione powiedzenie XD wiadomo, że nie sprzedanie piwa jest gorsze niż #!$%@? 6mln ludzi w obozach xDxDxD zaskakuje mnie ile takich gówno powiedzonek jest w obiegu
  • Odpowiedz
tak tak, a ty potem wyjmujesz legitke i #!$%@? babie mandat za sprzedaz, bez okazania dowodu tozsamosci


@PurpleHaze: Kary są za sprzedaż osobie niepełnoletniej, a nie osobie bez dowodu tożsamości, więc kontroler po zakupie piwa nie wyjmie legitymacji, bo nie doszło do złamania prawa.
  • Odpowiedz
@lyndrym: Serio zdjęcie dowodu masz w galerii zamiast apki mobywatel? Weź usuń, bo prosisz się o problemy xD W Lidlu mają takie fazy, że czasem sprawdzają każdemu i kurde zaraz 30stka a ci dowód chcą…
  • Odpowiedz