Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
"Hate to say I told you so" - podklad muzyczny ponizej do mojego pierwszego wpisu na mirko!

To niesamowite jak szybko mija ten czas. Pamietam jak w 2015 wyjezdzalem na #emigracje i jak potwornie sie cykalem ze nie podolam. Nie znalem jezyka i nie mialem tam zadnego znajomego. Skonczylem studia i zaczalem #pracbaza w firmie we #wroclaw i przerazilo mnie ze zarabiam 3600 zlotych brutto w wieku 25 lat kiedy moi zagraniczni znajomi z Erasmusa maja dobre posady inzynierow w UK, Norwegii czy Francji. A do tego stac ich by podrozowac po swiecie i cieszyc sie z zycia. A u nas tylko tramwaje poza szynami, smog, wzrost cen zycia i brak perspektyw.

Pare miesiecy przed wyjazdem znajomi probowali mi wybic z glowy wyjazd, ze bede szorowal kible, ze zawsze bede obywatelem drugiej kategorii, ze zanudze sie na smierc. Wiecie, kazdy z nas ma takich znajomych, co robia sieczke z mozgu i nie wierza w was. Co mowia co trzeba zrobic by bylo lepiej "Zrob sobie dziecko to dostaniesz 500+", "Wez kredyt, zmienny nie jest az tak zly", "Chcesz zainwestowac w moja firme?, Na bank bedzie 50% zwrot!", "A po co jechac, jest piwo, jest grill, jest dobrze", "Ta praca w sobote nie jest taka zla przeciez, przyniosa pizze, dostaniesz nadgodzinny i jest w pyte"

W rewanzu mowilem im ze w kraju gdzie 27% spoleczenstwa utrzymuje cala reszte polakow ( wpis "paradoks Polaka" https://www.wykop.pl/link/6375617/paradoks-p0laka/ nie bral pod uwage tych co zyja na rencie wiec jest o wiele wiecej biernych zawodowo), a zaden bank nie oferuje kredytu stalego na ponad 5 lat to jest jakis zart. Ze pracujemy w soboty a dostajemy obierki z niemieckiego stolu. Ze zakaza aborcje, ze rozwala gospodarke i zlotowke. Mowilem im by nie brali tanich kredytow bo przy pierwszym kryzysie to oni sie poskladaja. Zeby wymienili oszczednosci na euro i na dolary bo zlotowka jest za slaba waluta.

No coz.... nie bede owijal w bawelne, bylo trudno na poczatku ale,...

Teraz po latach, kiedy wyrabiam sobie nowe obywatelstwo, zarabiam kilkakrotnosc ich pensji, rozwijam sie, mam wspaniala zone, fajny maly dom, inwestycje i ogolnie jestem szczesliwy to dostaje zazdrosne wiadomosci na messengerze. Nie dadza o sobie zapomniec. Polowa znajomych sie nie przyzna ze zrobili najwieksza glupote zycia kupujac dom #nieruchomosci za 500 tysiecy w listopadzie 2020 za zerowe stopy procentowe na jakiejs wsi pod wroclawiem a druga polowa siedzi dalej w tych samych firmach od 5 lat+ przy tej inflacji. Ja albo nie odczytuje tych wiadomosci bo nie chce sie wkurzac albo co bardziej toksycznym wysylam ponizszy kawalek.

Cos w tym jest ze "I told you so" przynosi radosc.

A dla wszystkich hejterow co zaraz odpisza ze zarzutka lub ze peka mi t****, dalej zyjcie w swoich toksycznych polskich bańkach i patrzcie jak wasze oszczednosci zostaja przejadane #inflacja . Zamiast probowac wyjechac i cos zmienic, zrozumiec ze trzeba zaczac od siebie by byc szczesliwym, ze trzeba wyjsc ze swojej banki wykop-praca-spac to wyrzucacie jady na tagach przegryw czy logika. Moze ten wpis komus pomoze? Moze warto wyslac swoja CV na to zagraniczne stanowisko pracy? Moze warto przysiasc do jezyka wlasnie dzisiaj?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #619caecb1e9981000a581680
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: sokytsinolop
Przekaż darowiznę
AnonimoweMirkoWyznania - #anonimowemirkowyznania 
"Hate to say I told you so" - podkl...
  • 8
@AnonimoweMirkoWyznania gratuluję Mirku! Słyszałem dokładnie to samo przed wyjazdem. W moim przypadku praca w PL była w miarę dobra, więc dochodziło do tego gadanie typu: po co ryzykować skoro masz dobrą pracę? Ale nie! Nie pozwolę by Ci podludzie z rządu kradli moje pieniądze w podatkach, bo po prostu na to nie zasługują.
Leci mi już 4 rok w Japonii! Jest zajebiście! Od jutra zaczynam mieszkać razem z dziewczyną, którą tu poznałem.
@AnonimoweMirkoWyznania:
A to Ci się śmiesznie złożyło, że mieszkasz w kraju gdzie nie ma inflacji ani rencistów, gratuluję sukcesu ;)

Twoi znajomi z messengera jacyś średnio rozgarnięci, skoro ich problemem jest to że kredyt drogi a inflacja zżera oszczędności to czemu po prostu nie spłacą drogiego kredytu oszczędnościami? Weź im to poradź może to rozwiążesz wszystkie ich problemy i będą szczęśliwi jak Ty ;)
@Bukaa_:

a co z fragmentem "take my hand and I'll lead you back to land, cause I don't wanna leave you here alone"? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Gówno bo jeszcze nowego obywatelstwa nie wyrobił. Trzeba ciągnąć jakoś stereotyp polaka zagranicą. Może jak papier zmieni go w kogoś innego (bo nie napisał gdzie wybył) to zmieni podejście. A może i nie. ( ͡° ͜ʖ ͡°
DobraŻyrafa: A może warto zostać w Polsce i właśnie w tej Polsce budować lepszy świat? Aha i zapamiętaj sobie kluczową rzecz by nigdy nie zapominać o tym, że ludzie mogą mieć problemy ze sobą np. depresja, fobia społeczna, wypalenie, zniechęcenie do życia przez które nie poradzą sobie w życiu tak super jak ty. Łatwo się mówi komuś kto nie ma problemów.

Zaakceptował: Eugeniusz_Zua