Wpis z mikrobloga

Czy popierasz wprowadzenie obowiązkowego szczepienia przeciw covid?

Ten temat ostatnio coraz mocniej się pojawia w mediach i postulatach niektórych partii. Za rok, albo w momencie wprowadzenia obowiązku szczepień zawołam głosujących w ankiecie.

Sprawdzimy wtedy, czy nakaz szczepień został wprowadzony, zobaczymy kto zmienił zdanie, a kto nadal trwa przy swoim i czy opinie zmienią się tak znacząco jak w przypadku opinii dotyczącej polityki powszechnej izolacji (w marcu 2019 prawie 90% uważało, że sprawdzi się ona, a kilka miesięcy później już tylko nieco ponad 20%).

#koronawirus #osirodekbadaniaopiniipublicznejmirko
MG78 - Czy popierasz wprowadzenie obowiązkowego szczepienia przeciw covid?

Ten tem...

źródło: comment_1637770205LOpI8Z3FyqOgnz2eMCYpmi.jpg

Pobierz
  • 50
Ja nie mogę dać plusika, ale przymusu szczepień nie popieram. Uważam, że ludzie często mają tendencje do narzucania innym swojego zdania i generalnie. Obecnie jeszcze przymusowe szczepienie niezaszczepionych nie jest tak bardzo popularne, jak stanie się według mnie w momencie wprowadzania lockdownów dla wszystkich i mówienia, że to wina antyszczepionkowców. Wtedy nastroje społeczne się zradykalizują i sporo zaszczepionych osób będzie wymagać przymusowych szczepień i według mnie jeśli będą słupki poparcia się
Byłbym za przymusem GDYBY spełniała trzy warunki:

-Ochrona szczepionki wynosiłaby minimum 80% przed zachorowaniem i przenoszeniem.
-Byłaby dokładnie przebadana
-odpowiedzialność w przypadku wystąpienia NOP'ów.

Póki co żaden warunek nie został spełniony, więc nawet nie mamy o czym rozmawiać. Wypad z tym szitexem. Żadnego przymuszania, zmuszania i obowiązku. Powinien być wolny wybór, wolnego człowieka.
@MG78:

o czym my rozmawiamy?
szczepionki nad wyraz wyraźnie pokazały że są nieskuteczne w powstrzymywaniu zarażeń... więcej szczepionych wyższe fale... na całym świecie.

jak ma wyglądać logika kogoś kto pod wpływem lockdownu zmieni zdanie z przeciw na za?
rząd bezsensownie zamknął nas w więzieniu to zróbmy przymus wtedy rząd nas wypuści? co z tego że wszyscy wiemy że fale i tak zostaną a rząd jak będzie chciał to znowu wszystkich zamknie...
@Adam_Prosty: Ludzie, którzy zaszczepili się aby żyć normalnie jak dostaną lockdown i przekaz, że to przez tych co nie zaszczepili się swoją agresję skierują nie w kierunku rządu, ale w kierunku niezaszczepionych jeśli tylko umiejętnie zostaną poprowadzeni.
Byłbym za przymusem GDYBY spełniała trzy warunki:


-Ochrona szczepionki wynosiłaby minimum 80% przed zachorowaniem i przenoszeniem.

-Byłaby dokładnie przebadana

-odpowiedzialność w przypadku wystąpienia NOP'ów.

Póki co żaden warunek nie został spełniony, więc nawet nie mamy o czym rozmawiać. Wypad z tym szitexem. Żadnego przymuszania, zmuszania i obowiązku. Powinien być wolny wybór, wolnego człowieka.


@qenik:

a ozdrowieńcy?
a dzieci którym wirus nie zagraża?

jak by w tym całym cyrku nie chodziło o