Wpis z mikrobloga

rzad i korporacje zbieraja dane na temat twojego stanu zdrowia oraz kazdego wejscia do restauracji/lokalu uslugowego/lekarza - wszystko spoko


@Koronanona: nie spoko ale możesz z tym walczyć np nie mając konta na fb, instalując dodatki antyszpiegujące itd

Rzad rzuca pomysl rejestracji ciazy - ratunku faszyzm


@Koronanona: A ta rejestracja to przymusowa czy dobrowolna?
@glaaki: Umiesz czytać ze zrozumieniem? Wróć do mojego pierwszego wpisu, użyj trochę szarych komórek jeśli jakieś Ci się jeszcze zostały i pomyśl.
@glaaki: Chociażby w taki, że znacząco obciążacie służbę zdrowia przez co inni chorzy mają problem z uzyskaniem leczenia?

@Iknsg: nazywanie mnie lewicą xDD No tak, bo nauka jest lewacka.

Może wytłumaczysz mi co to za ładny slogan powtarzany bez zastanowienia xD
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@amperrowwer: Lewica powie ci, że niezaszczepiony będzie bardziej chorował i zajmował miejsce w szpitalu, a jak się zaszczepi to mniej. Może to i prawda, ale dlaczego wtedy pozwalamy ludziom pić alkohol, nie ruszać się, palić bez wpływu na przyjęcie do szpitala.
@Antyradek: Alkoholików i palaczy wymagających natychmiastowej, intensywnej, drogiej oraz ciągłej przybywa Ci dziennie w takim tempie, że musisz reorganizować całe szpitale? Dodatkowo nie słyszałem, aby alkohlizmem czy paleniem można by było się zarazić lub mógłby być przenoszony przez np. personel na innych chorych np. poddanych immunosupresji.
@Koronanona: Na wstępie zaznaczę ze nie zgadzam się z certyfikatami covidowymi, ale czy Ty człowieku porównujesz zamordystyczne rejestrowanie ciąży połączone z zakazem wykonywania aborcji do apki covidowej w której masz tylko status szczepienia albo ozdrowienia? Trochę przesadzasz. A więcej informacji dostarcza twój telefon i pegasus niż certyfikat covidowy kiedykolwiek mógłby.
@glaaki: Rozumiem, że Instytut Danych z Dupy? W ilu szpitalach ostatnio bywałeś? A nawet jeśli teraz tak jest, to już mieliśmy sytuacje z poprzedniej fali, gdzie było tak wszędzie od Polski "wielkomiejskiej" aż po "powiatową, że nie było gdzie ludzi leczyć, rozumiem, że chcemy powtórkę?
@glaaki: Słyszałem i znam statystyki na ten temat w przeciwieństwie do Ciebie. Bierny palacz ma ciągle rząd wielkości ryzyko chorób mniejsze co aktywny palacz, z powodu biernego palenia nie zachoruje się też w wyniku samego jednorazowego kontaktu z palaczem, tylko gdy pali, a to widać, a ekspozycja musi być długa i wielokrotna, nierzadko przez wiele lat. Rozumiem, że z covidem jest podobnie?