Wpis z mikrobloga

Czy kupienie routera mobilnego typu ZTE MF63 (30-50 zł są oferty) to dobry pomysł na przesyłanie danych temperatury ze stacji zasilanej ogniwami 18650 z panelu słonecznego? Wydaje się to tanim sposobem i mobilnym a to, że baterie tam trzymają kilka minut czy nie mają LTE nie są żadnym problemem.
Nie jestem aż tak techniczny, żeby tworzyć coś samemu od podstaw, potrzebuję wifi do wysłania danych do #supla. I tak sobie wymyśliłem, że na stałe byłby taki router podłączony do ładowania i chyba wszystko powinno działać o ile starczy zasilania.
Próbowałem anteną kierunkową z wifi ale działało to różnie i przerywało niestety.

#diy #stacjapogodowa #arduino #elektronika
  • 2
@echelon_: 260 - 270 metrów. Pewnie by się dało ale ja jedyne co potrafię to podłączyć czujniki do wemosa, który potrzebuje wifi do połączenia z suplą. Dlatego już bym wolał kilka ogniw dołożyć żeby uciągło takie "pokraczne" rozwiązania. Takie zwykłe routery na olx są tanie i rozwiązałyby problem z odległością.
Mam teraz kierunkową wifi, z wiosny działało potem zaczęło przerywać i nie działać.