Wpis z mikrobloga

Mam dylemat, chyba jeden z większych w swoim życiu. Mój dentysta polecił mi abym skontaktował się z ortodontą bo próchnica, która mi sie tworzy jest mocno powiązana z moją wadą. W dodatku moje przednie zęby są sporo starte już.

Więc tak zrobiłem, namierzyłem naprawdę dobrego ortodontę (przekopałem sporo internetu). Po kilku wizytach jestem w stanie stwierdzić, że trafiłem do kogoś kto profesjonalnie podszedł do tematu i widać doświadczenie.

W sumie byłem juz przekonany, jeszcze przed wizytami, aby zrobić porządek z zębami. Dostałem ostatnio plan leczenia (moja wada nadaje się tylko na aparat stały) i wyszły 2 rzeczy, których się nie spodziewałem.

1) Wyrwanie zębów aby zrobić miejsce. Trochę mnie to zaskoczyło, jadnek zgadzam się z uzasadnieniem lekarza. Boli mnie jednak wyrywanie zdrowego zęba.

2) Cena. Byłem gotowy zapłacić cenę 'Premium' za całe leczenie, jadnakże kosztorys tego wszystkiego zwalił mnie z nóg. Ktoś może się wypowiedzieć czy takie ceny są normalne:

4tys za jeden łuk samoligaturujący, 450zł wizyta kontrolna. retencja 600zł.

W koszt wchodzą jeszcze inne rzeczy ale wymieniłem tylko te główne. W sumie przy 2 latach leczenia (optymistycznie) wychodzi 20tys. Przy 3 latach ~24tys.

To jeszcze nie koniec przygody "witamy w swiecie gdzie naprawa zębów wynosi 5 średnich krajowych" bo muszę odbudować parę zębów, ale to już odrębny temat. tzw kolejne 5-7 tys w zależności co wybiorę.

Kurde rozpisałem sie trochę. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Co sądziecie ? Jestem gotowy zapłacić komuś za porządnie zrobioną robotę ale też nie lubie być za bardzo dymany na kasę.

#dentysta #ortodoncja #stomatologia #aparatnazeby
  • 56
@r3yder: ja zakładałem 2 lata temu i jeden łuk kosztowa 1700zl, a wizyta kontrolna 200zl(miasto 70k mieszkancow). Całokształt wyszedł mnie ponad 12k. Jeśli to dobry dentysta i stwierdzil, ze trzeba wyrwac to trzeba. Raczej dentyści w ostateczności pozbywaja sie zdrowych zębów, zazwyczaj wywala sie ósemki.
Nie mozesz wybrac zwyklego aparatu stalowego? Pewnie wyjdzie o wiele taniej, pierwsze widze w ogole o tym samoligaturującym, nikt znajomy takiego nie mial.
Odnośnie retencji to
@r3yder: jakies 13(?) lat temu, zalozylem gore i dol na ~2 lata

Wizyta kontrolna wtedy 200 zl
Calosc ~10000 (nie liczylem dokladnie, taki sredni koszt mi krzyknal ortodonta)
Domyslam sie ze ceny teraz wywalily w kosmos xd od 8 lat mieszkam za granica.

Wyrwane dwie zdrowe Czworki u gory zeby zrobic miejsce.
@r3yder: ja miałem zjedzone wszystkie zęby, kazdy został nadlany a pierwsze 4 z przodu wstawione nowe.. całość to jakos 28k chyba jak dobrze pamiętam, 1-1.5 roku temu. Wyszło troszkę taniej niż pierwszy plan był. To długo trwało i płacone od wizyty to dawało rade, najgorzej było z tymi 4ma bo to jedna wizyta i płatność też jedna a każdy ząb chyba 3k. No ale teraz wyglądam pięknie, gdyby tylko nie ten
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@r3yder: idź do innego ortodonty na konsultacje, droższy nie znaczy lepszy

Co do cen to generalnie w #!$%@? wysokie. Też chodzę do kliniki z wyższej półki i ceny są trochę wyższe ale do twoich cen brakuje mi dość sporo xd

W moim przypadku jeden łuk samoligitarujący 2800
Wizyta kontrolna 150-200, retencja też chyba 600

Ktoś tu chce cię chyba na hajs ostro wyruchać xd
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Xemioza: warto było się męczyć ? Moją wada nie jest widoczna I w sumie mógłby założyć szynę relaksacyjna na noc aby chronic te zęby I tyle.
@Nordri: Dzięki! Miały być zgrane z moimi żółtymi naturalnymi, widać to na do dolnej szczęce i dole zębów. Teraz szczotkuje jak #!$%@?. Po prostu mam taka barwę i staram się otrzymać takie kolory. Śnieżno białe to masakra.
@dmasterpl: Elegancko. No, niektórym dane są takie naturalne (mój Niebieski), a inni muszą się męczyć i płacić grube $$ :/
Sama pół życia w aparatach przelatałam - najpierw wyjmowane, później stały. I ładnie mi ząbki wyprostowało, ale to było 20 lat temu i już zdążyły się z powrotem trochę wykrzywić.

Mam 2 bombelki - syn ma zęby po Niebieskim - fajne równe, a córa niestety po mnie i już w aparacie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Anty_Chryst: ten koszt wizyty 200 to od dwóch łuków? Właśnie te ceny też wydają mi się super wysokie. Ta cena retencji to od jednej u mnie, a będę potrzebował kilka ;)