Wpis z mikrobloga

Mam dylemat, chyba jeden z większych w swoim życiu. Mój dentysta polecił mi abym skontaktował się z ortodontą bo próchnica, która mi sie tworzy jest mocno powiązana z moją wadą. W dodatku moje przednie zęby są sporo starte już.

Więc tak zrobiłem, namierzyłem naprawdę dobrego ortodontę (przekopałem sporo internetu). Po kilku wizytach jestem w stanie stwierdzić, że trafiłem do kogoś kto profesjonalnie podszedł do tematu i widać doświadczenie.

W sumie byłem juz przekonany, jeszcze przed wizytami, aby zrobić porządek z zębami. Dostałem ostatnio plan leczenia (moja wada nadaje się tylko na aparat stały) i wyszły 2 rzeczy, których się nie spodziewałem.

1) Wyrwanie zębów aby zrobić miejsce. Trochę mnie to zaskoczyło, jadnek zgadzam się z uzasadnieniem lekarza. Boli mnie jednak wyrywanie zdrowego zęba.

2) Cena. Byłem gotowy zapłacić cenę 'Premium' za całe leczenie, jadnakże kosztorys tego wszystkiego zwalił mnie z nóg. Ktoś może się wypowiedzieć czy takie ceny są normalne:

4tys za jeden łuk samoligaturujący, 450zł wizyta kontrolna. retencja 600zł.

W koszt wchodzą jeszcze inne rzeczy ale wymieniłem tylko te główne. W sumie przy 2 latach leczenia (optymistycznie) wychodzi 20tys. Przy 3 latach ~24tys.

To jeszcze nie koniec przygody "witamy w swiecie gdzie naprawa zębów wynosi 5 średnich krajowych" bo muszę odbudować parę zębów, ale to już odrębny temat. tzw kolejne 5-7 tys w zależności co wybiorę.

Kurde rozpisałem sie trochę. ( ͡° ʖ̯ ͡°) Co sądziecie ? Jestem gotowy zapłacić komuś za porządnie zrobioną robotę ale też nie lubie być za bardzo dymany na kasę.

#dentysta #ortodoncja #stomatologia #aparatnazeby
  • 56
@SkrytyZolw: a jak możesz postraszyć młodego pacjenta? Mamą? :D Nie chce wyjść na prostaka ale każde dziecko jest inne, my mamy swoje i uważam że idzie nam dobrze. Każde dziecko jak i rodzice przechodzą różne fazy zrozumienia, empatii i załamania nerwowego :D Mieć problem z tym że jeśli dzieciak czegoś nie zrobi czy zrobi źle to dostanie kare to już chyba przesada...
@dmasterpl: serio pytasz czym dentysta może postraszyć pacjenta? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°) Ja nie mówię, że karanie jest złe, ale nie powinna być to jedyna metoda "dotarcia" do dziecka.
@SkrytyZolw: nie wiem czy czytałaś ale pisałem i tym ze mu tłumaczyliśmy, ze miał szczoteczkę specjalna i ta dawała nagrody cyfrowe a gdzieś na końcu juz wie, ma obowiązek i za brak tego jest kara. No przeciez to normalne. Facetowi tez mówisz że jak się nie puści na mieście dziś to będzie super obiad a jak jutro tez będzie wierny to w łóżku będzie jego fantazja?? Cały czas motywacja? W którymś
@dmasterpl: Cóż... dopóki nie ma nastu lat, to raczej nie będzie w stanie w pełni zrozumieć powagi tego obowiązku. Natomiast oczywiście masz rację, że każde dziecko jest inne i każde wymaga indywidualnego podejścia. Po prostu w swojej pracy widzę różne zachowania rodziców i metody na dotarcie do dziecka i niestety zbyt często jest to kara bez jakiegokolwiek kontekstu (widziałam, że pisałeś o tłumaczeniu dziecku co i jak, nie odnoszę tego do
@SkrytyZolw: Moja różowa i ja jesteście ogarniętymi, jako tako inteligentnymi, dobrymi ludźmi. Dużo przeszliśmy, choć mamy tylko jedno dziecko to tak się dobraliśmy że prawie na wszystko mamy podobne zdanie. Nie raz różowa mi daje znaki ze za długo tłumaczę, ze dzieciak przestał juz słuchać. Czy o życiu czy o myciu zębów... U nas jest wszystko i uważam se w dobrej kolejności. Kary to ostateczność ale to juz od dzieciaka zależy
@r3yder: Chcesz wydawać 25 tys. zł na podstawie opinii jednego ortodonty? Idź przynajmniej jeszcze do jednego, a najlepiej dwóch nawet jak cię to będzie kosztować parę stówek i później na spokojnie podejmiesz decyzję.

A, dobra

no właśnie mam cały kosztorys, na razie pójdę na konsultacje do innego specjalisty.


O to chodzi.