Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mateusz-zahorski: ja można powiedzieć że jestem samoukiem bo niby studiowałem informatyke ale ze studiów dość mało wyniosłem. Robiłem bez spiny to co mi sie podobało i po jakichś 8 latach absolutnie luźnego klepania swoich rzeczy dla siebie zacząłem robić to za pieniądze
  • Odpowiedz
@sepuqqu: Większość osób, które mają po raz pierwszy styczność z jakimkolwiek językiem programowania nie ma pojęcia, po co się to robi, po co są pętle, po co są inne konstrukcje. Czytanie i pisanie do konsoli jest fajne, ale po co? Można się wykuć na kolosa ale jak to później wykorzystać w praktyce? Brakuje kontekstu i teorii. Nie pobudzisz wyobraźni pokazując wszystkie sposoby przekazywania parametrów w C++ jeśli osoba po drugiej
  • Odpowiedz
@Kolorowezworki wykuc na kolosa jak narysować choinkę w konsoli? Absolutnie nie, nigdy tak nie napisałem

Nie pobudzisz wyobraźni pokazując wszystkie sposoby przekazywania parametrów w C++


Nikt nie każe tego robić, chodzi o to żeby pisać kod. Poza tym nie pobudzisz też wyobraźni mówiąc komuś żeby trzymał logikę w serwisach a nie kontrolerach jak on nawet nie wie jeszcze co to jest rest api
  • Odpowiedz
ja można powiedzieć że jestem samoukiem bo niby studiowałem informatyke ale ze studiów dość mało wyniosłem


@zwei: nawet nie wiesz jak Cię rozumiem ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Kolorowezworki ja zaczynałem od praktyki i tego bym nie zmienił, teraz studiuję zaocznie i jak patrzę na tempe spojrzenia innych studentów to doskonale rozumiem wyraz ich twarzy: na c--j to komu skoro nie ogarniam podstaw, nie wiem jak to działa pod spodem a uczą mnie inżynierii oprogramowania, pewnie rel z @Passer93, też uważam że studia to papierek, najciekawsze zajęcia na tych studiach to te niezwiązane z informatyką, poza tym
  • Odpowiedz
@Kolorowezworki i często na różnicy wartość lub referencja ludzie się na rozmowach kwalifikacyjnych kładą na juniora, a czasem i na mida. C++ właśnie uczy Cię tych struktur i algorytmów bo masz ze wszystkim kontakt i implementujesz to na niskim poziomie.
  • Odpowiedz