Wpis z mikrobloga

@mateusz-zahorski: C++ jest według mnie zbyt skomplikowany na początek i szybko zniechęca.

Jak ja się uczyłem to siedziałem po kilka godzin dziennie nad gównianymi projektami, które sobie wymyślałem. Co bym zmienił? Zacząłbym od teorii na temat architektury i dobrych praktyk, bo tak klepałem jak mi wygodnie a później było ciężko się przestawić.
  • Odpowiedz
@mateusz-zahorski: ogólnie to że swojego doświadczenia polecam się uczyć we własnym zakresie a uczelnie robić tylko dla papierka, i im wcześniej znajdziesz pracę w zawodzie tym lepiej bo tam też sporo się nauczysz
  • Odpowiedz
@laki1 @Kolorowezworki A od czego byście chcieli zaczynać? Javy? JS? C#? Potem jest szara masa "programistów", co nie mają pojęcia o istnieniu różnych sposobów przekazania albo które operacje są kosztowne, a które nie.

@mateusz-zahorski IMHO leć C++ ile trzeba, jak jesteś na infie to momentem, w którym szukasz języka dla siebie jest ten, w którym pozwolą Ci go wybrać samodzielnie do zrobienia projektu. A uczyć się trzeba robiąc coś, wymyślaj sobie projekty,
  • Odpowiedz
@SkorpionX: „Różne sposoby przekazania” istnieją tylko w C/C++. W każdym współczesnym języku jest tylko wartość i referencja, co jest bardziej naturalne i jasne. Btw. Mam więcej certyfikatów z C/C++ niż z .NET.

A co do Twojego pytania, to tak jak już wspomniałem. Na początku najlepiej zapoznać się z architekturą oprogramowania, wzorcami projektowymi i podstawami algorytmizacji. Skomplikowany, siwy język dla osoby początkującej przyniesie więcej szkody niż pożytku. Jak już się coś potrafi
  • Odpowiedz