Wpis z mikrobloga

@pepe_chad: Kataster i podatek od pustostanow. W czasie wojny posiadanie zlota bylo nielegalne i byla chyba nawet kara smierci za posiadanie zlota w domu. Jak widzisz polityczne #!$%@? dobiora sie do wszystkiego jezeli beda mieli taka potrzebe, wiec nie ma co sie cieszyc, bo posiadanie czegokolwiek jest niepewne. Nawet od bitcoinow mozna ludzi szybciutko odciac gdyby tylko byla taka chec. Widac, ze zmierzamy w strone komunizmu i totalitaryzmu, wiec wszystkie chwyty
  • Odpowiedz
@pepe_chad: Cyfrowa tozsamosc - nie zalogujesz sie do Internetu bez kodu z dowodu osobistego. Duzo wieksze obwarowanie przepisami ISP, wycinanie wszelkiego ruchu, ktory jest podejrzany albo w bardziej hardkorowej wersji pozwalanie tylko na ruch, ktory jest znany, czyli taki "green list" z legitnymi adresami IP. Scenariusz tak nieprawdopodobny jak globalna pandemia wirusa o smiertelnosci liczonej w promilach, ktora zmienila funkcjonowanie swiata o 180 stopni ( ͡º ͜ʖ͡º
  • Odpowiedz
@pepe_chad: no właśnie :D ja nie sugeruję, że nieruchomości, to inwestycja bez ryzyka (ja posiadam tylko dla siebie). Każda inwestycja wiąże się z ryzykiem :) a co do odcinania od krypto, to z racji, że krypto jest mało regulowane, to wg. mnie jest jego największym ryzykiem, bo już duże kraje mają zapędy do tego. Nawet jeśli pieniądz będzie cyfrowy (a w serii działań związanych z kontrolą społeczeństwa) pewnie będzie, to będą
  • Odpowiedz