Wpis z mikrobloga

@Mirrak: za bilet się płaci. Podatki płacimy wszyscy. Czy jeżeli się nie zaszczepie, to nie muszę płacić podatków na np utrzymanie płacowek kulturalnych, na które moje podatki idą? Bo jeśli tak to ja #!$%@? ta 3 dawke
  • Odpowiedz
Ma


@Mirrak: nie.

przymusu szczepień segregacją.


@Mirrak: bo to jest segregacja. Nie byłaby nią gdyby nie posiadający paszporcika covidowego miał alternatywę. Czy nie posiadając biletu na mecz jesteś pozbawiony alternatywy? Nie, jeśli go nie masz to możesz iść np. na darmowy mecz. Jeśli zamkną wszystkie stadiony dla niezaszczepionych to jaką będziesz miał alternatywę?
  • Odpowiedz
@Mirrak: ale kwestia finansowa i dobrowolność ma tutaj zasadnicze znaczenie. Ktoś chce iść na mecz, płaci i kupuje bilet. Ktoś nie chce i nie ponosi kosztów. Tutaj musisz zapłacić za bilet, ale wejdziesz na niego tylko jeśli spełnisz określone warunki, na które się nie zgadzales. Sam jestem zwolennikiem szczepień, ale ten argument jest tak głupi że głowa mala
  • Odpowiedz
@Mirrak: Jeżeli uważasz, że ona ma rację i to porównanie jest prawidłowe, to masz braki w logice.

@zielony-mis: Do tego bilet jest na ten konkretny mecz a szczepionka jest na wirusa, a nie po to, żeby iść na mecz.
  • Odpowiedz
@Zwytkly: Eh a na studiach wykładała logikę, teorie mnogości i matematykę dyskretną. Naprawdę była jednym z fajniejszych wykładowców, co ta polityka robi z ludźmi (,)
  • Odpowiedz