Wpis z mikrobloga

Od kilku dni jestem chory. Na doraźnej nocnej pomocy, po teleporadzie dostałem antybiotyk. No i ogólnie już w miarę spoko jest.

Z tym że trzecią noc spać nie mogę przez kaszel. Suchy, ostry, napadowy, szczekający. Prawie każdy wdech to reakcja kaszlowa. Zaczyna się 22 kończy nad ranem. W dzień mogę spać normalnie, zero kaszlu... Nic... Przychodzi noc i zaczyna się jazda. :-/

Testu na koronę nie zlecili. Po antybiotyku większość objawów ustąpiła. Został ten nocny kaszel :/

#zalesie #lekarz #koronawirus #medycyna
  • 16
@StarySmotruch: irytuje mnie już to. Mięśnie brzucha to już zaczynają dostawać zakwasów. xD

@taktoto: ooo dzięki - mam ich aptekę dosyć blisko 24h to może się przejdę.

@murison: Mówisz że odpowiednie nawilżenie powietrza pomoże? Słyszałem właśnie od znajomych że warto takie coś mieć w domu w sypialni.
@szczurek_87 gdy korona dopiero raczkowała w chinach cos podobnego złapałem, brak objawów przeziębienia jedynie kaszel jak u gruźlika którego nie dawałem rady powstrzymać, w zestawie leków który mi przepisała lekarka oprócz syropu i antybiotyków były jakieś tabletki dla alergików. Pamiętam że zacząłem od nich i już pierwszej nocy było lepiej ale całkowicie przestałem pokasływać po 3 miesiącach.
@szczurek_87: #!$%@? jacy eksperci. Już nawet czarmander bez osłuchania stwierdza zapalenie płuc.

Wybudzanie w nocy przez napadowy i duszący kaszel jest charakterystyczne dla krztuśca dlatego antybiotyki pomagają.
@szczurek_87: ja do nawilżacza polecam zablocka solankę jodowo-bromową o ile nie masz problemów z tarczyca. Odkryłam niedawno, bo też miałam okropny kaszel w nocy i zapalenie zatok. A przy tej mgiełce dało się oddychać. Rozcieńczałam do nawilżacza 1:1 z woda. Tylko uprzedzam robi niezłą mgłę w pokoju ( ͡° ͜ʖ ͡°)