Wpis z mikrobloga

@mccloud: potwierdzenie będziesz miał tylko dla jakiegoś niedużego % więc jeżeli na tym masz opierać jakąś decyzje to tak jakby tego nie było.


@normanos: Biznesowych decyzji na tym nie opieram, ale jak system powie mi ktora osoba otworzyla maila ale nie odpowiedziala to taki feature bym chcial. I jak dobrze rozumiem jest to "Dodatkowe narzędzia trackingowe" we freshmail.
@mccloud: jest wtyczka do gmaila gmelius (ale pewnie jest dużo innych odpowiedników), która wrzuca pixela i pokazuje czy ktoś przeczytał wraz z godziną (o ile oczywiście coś nie blokuje tego pixela).

Co do masowej ilości to na pewno też są tego typu wtyczki by puścić coś przez csv
@mccloud: Każdy współczesny klient pocztowy domyślnie wyłącza ładowanie wszelkich zdalnych zasobów, a umożliwia to dopiero po wyrażeniu zgody. Taki mechanizm został wprowadzony właśnie w związku z próbami wykrycia faktu otwarcia wiadomości od spamera, co pozwala mu przetestować, czy dany adres e-mail jest przez kogoś używany, a więc atrakcyjny jako cel "maketingu". Tak więc i ów tracking pixel bez wyrażenia takiej zgody nie zadziała, bo szansa, że ktoś ją udzieli jeśli nie
@zajente: Ehhh.. wycieli mnie swoimi wymaganiami...

To send email to anyone, you need to have their permission. This could be done through:

An email newsletter subscribe form on your web site.

An opt-in checkbox on a form. This checkbox must not be checked by default, the person completing the form must willingly select the checkbox to indicate they want to hear from you.

If someone completes an offline form like a
@zajente: Hm, poszukam czegos innego. Wychodzi mi na to, że najlepszy bedzie jakis SendBlaster. rozesle 500 maili nawet z "pausa" co minute. I nie bede sie bawić w potwierdzanie, ze nie mam wrogich zamiarów :)

Z tego co widzialem podobnie ma freshmail. Zapewne w wiekszosci to "dupochron"... ale, nie chce robic im problemow.
Sendgrid spelnia wszystkie te oczekiwania. Mozna zaladowac csv, a w samych mailach uzywac zmiennych. W logach mozna znalezc roznorakie operacje na wiadomosci wlaczajac w to odczytanie