Wpis z mikrobloga

No elo. Planuję w przyszłym roku wybrać się na parę miesięcy do Azji. Na początku będę pracował zdalnie (1,5 miesiąca z Tajlandii), następnie biorę dłuższy urlop i planuję aktywne zwiedzanie okoliczych krajów przez jakieś 2 miesiące.

Czy macie do polecenia jakiś plecak na takie tripy? Nie jestem jeszcze pewny jaki rozmiar wybrać, 60l będzie ok?

Nie podróżowałem w ten sposób do tej pory. W plecaku poza podstawowymi rzeczami będę nosił lapka 14 cali, aparat + obiektyw i tablet.

Z góry dzięki za wszelkie wskazówki

#backpacking #podroze #podrozujzwykopem #plecak #digitalartwork #digitalnomad #azja #tajlandia #turystyka
  • 5
@damianbeat: zależy, jak się pakujesz :D ja np lubię mieć większy plecak (60l) ale zapakowany tak, żeby mi tam wszedł mały plecak podręczny. Dzięki temu najpotrzebniejsze rzeczy mogę wygodnie nosić ze soba, kiedy duży plecak jest np w przechowalni czy hotelu, a jak jadę z całością, to nie mam 10 toreb.
aktywne zwiedzanie okoliczych krajów przez jakieś 2 miesiące


@damianbeat: Nie chcę psuć planów, ale dużo krajów w tym rejonie wciąż nie wpuszcza turystów, albo wymaga 2 tygodniowej kwarantanny ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@damianbeat: Elo -> jeśli masz dużo chodzić z plecakiem to zainwestuj w coś dobrej firmy z dobrym systemem nośnym (tak aby nie przylegał do pleców) - polecam Deuter i Osprey. Ewentualnie rozejrzyj sięw ich modelach torb podróżnych, może to Ci wystarczy na Twoje potrzeby. Patagonia, NorthFace - tam też możesz poszukać