Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam mocny dylemat.
Od przyszłego roku przechodzę na ryczałt, więc zostaje tylko odliczenie vatu. Teraz jest praktycznie ostatnia okazja, żeby kupić peceta w dużo niższej cenie.
Mam 6-letniego GTX 970. Wiadomo, stara karta, w nowych grach już prawie jej nie próbuję, ale np. w Forzie 5 daje radę w 60fps na wysokich w fullhd.
Mój dylemat polega na tym, że nie jest to niezbędny zakup, a jedynie na zasadzie, bo przechodzę na ryczałt, więc teraz albo raczej nigdy. Tak naprawdę nawet najnowsze gry jakoś chodzą na medium w 30fpsach. A przede wszystkim nie ma nic takiego co by mi dawało impuls do wymiany. 6 lat temu był to Wiedzmin 3 i wiele innych ciekawych gier na horyzoncie. A teraz...

No więc, co byście robili na moim miejscu? Kupowali, bo taniej (mimo, że ceny i tak są absurdalne, ale raczej i tak nigdy nie kupię takiego kompa w tej cenie), czy olali to, skoro i tak to nie jest tak duża potrzeba.
Albo może po prostu kupili, bo to jednak 6 letni sprzęt i nie wiadomo, kiedy nadejdzie jego koniec.
#pcmasterrace #nvidia
  • 12
@Doment: Mam odłożone od dawna. Planowałem zakup w kwietniu, bo ceny miały spaść.
Boli mnie po prostu, że jest taki zastój w branży i mam obawy, że teraz kupie tego 3070, a w ciągu najbliższych 3 lat się zrobi ogromny skok technologiczny i znowu będzie problem.
@Zajcu94: Ceny tych sprzętów są teraz kosmiczne, ale jak złotówka jeszcze dostanie w dupę, to nie zdziw się jak zarobisz.

Jakiś czas temu kupiłem gtx 1660 super oc 6gb za 1150 zł, a teraz w tym samym sklepie jest za 4k. Poczekam jeszcze rok, to sobie auto kupię xD
: i z pewnością ten jakiś czas temu to +- rok :)


@Czapelek: owszem.

Ale wiesz że to nie zależy od tego jak stoi złotówka tylko od braku komponentów oraz od sytuacji na rynku krypto, że ceny GPU są takie a nie inne :)

Owszem są to jedne z wielu jeszcze składowych wchodzących w cenę, którą mamy w sklepie. Tak samo jak i kursy walut.
w ciągu najbliższych 3 lat się zrobi ogromny skok technologiczny


@Zajcu94: zrobi się tak czy inaczej. Rozumiem twój dylemat ale albo chcesz sobie pograć i co przez ten czas pograsz to twoje albo nie ma sensu się nawet zastanawiać.
Wchodzi MCM, wchodzi on chip vram, technologia rtx jest dopiero na drugiej generacji i podwaja się wydajność co generację. No i co z tego? Lista ogranych gier i ilość wykopanego ethereum się
@Zajcu94: Kupuj nowego kompa, bo 6 lat to bardzo długi okres technologiczny, a masz okazję taniej kupić, która się już nie powtórzy. Jest gamepass, cały czas wychodzą nowe gry, więc będziesz miał w co grać ;) Karty graficzne już praktycznie chyba nigdy nie będą w normalnych cenach, a jak Cię ochota najdzie za kilka miesięcy, to będzie za późno. Jak chcesz urwać coś jeszcze z ceny, to polecam składaki, sam kupiłem