Wpis z mikrobloga

Dostał ktoś mandat za pracujący silnik na postoju? Zdarza się, że biorę laptopa i popracuję w samochodzie. Wiadomo silnik nie pracuje cały czas, tak aby zagrzać kabinę, gównie w czasie jazdy ale zdarzy się że też na postoju te kilkanaście minut na godzinę. Przymyka się oko na ten przepis czy nie ma litości. Wszystko na wsi / małym mieście.

#prawo #motoryzacja #policja
#pytanie
  • 7
@ElCidX: Nie mówię, że regularnie. Od czasu do czasu aby odetchnąć od czterech ścian wyjeżdżam na jakiś punkt widokowy, nad jeziorko, w przerwie idę na spacer, na siłownię pod chmurką. Okolice Nowego Sącza, masa jest tu takich dzikich miejscówek.
@rakamakafon: Nie grzeję samochodu na postoju będąc na osiedlu ale w bardziej odludnych miejscach. Zapytałem też tak w ogóle bo będąc na parkingu przykościelnym przy zaparkowanej naczepie tira podjechał samochód i przez chwilę świecił z boku. Nie było tam innych samochodów. Dopiero po chwili zorientowałem się, że to był patrol i świecił nie światłami drogowymi ale "operacyjnymi" na dachu. Miałem włączony silnik. Po chwili odjechali. Może zainteresowało ich czy coś nie