Wpis z mikrobloga

@narwi: noo i to jest chore, lojalnosc nie poplaca bo za kazdy rok szedzony w firmie tracisz jakies 10%, chetnie bym zostal i pial sie po szczebelkach ale system sam to wymusza ( ʖ̯)
@Borntobefit: w sensie studia? Zrobilem tutaj (UK) tylko studia pierwszego stopnia (i to juz w czasie pracy jako net eng). Liczy sie tylko doswiadczenie i ewentualnie certy. Nikt mnie nigdy o studia nie pytal (szkoda bo dalej splacam student loan ( ͡° ͜ʖ ͡°) )
@ksos
Niby tak, ale ja świadomie ten minus akceptuje bo:

a) firma ma stałe i jawne widełki, które od początku były wysokie. Nie ma tak, że przyjdzie ktoś z zewnątrz który zmienił 5 razy pracę w ciągu 3 lat i dostanie 30% więcej ode mnie tylko dlatego, bo często zmieniał pracę.
b) awans na wyższe widełki zajmuje średnio jakieś 4 lata.
c) mam blisko i bezstresowo.

Sam się śmieję, że zostanę w
@ksos: A no to z takim fachem wszedzie bys robote dobra znalazl xD Jakie porady bys mial dla testera oprogramowania (ja) w UK? Myslalem zeby sie na developera przekwalifikowac, technologia .NET, co myslisz?
@kamilek98PL: chmury chmury chmury, jesli umiesz programowac (a zakladam ze umiesz) to doucz sie linuxa i chmur i bedziesz rozchwytywany. Fake it until you make it ( ͡° ͜ʖ ͡°)