Wpis z mikrobloga

@Gabaryt: Blondyna jeszcze nie wie, że wprawdzie wydrukować nie można za dużo nowych pieniędzy bez pokrycia, ALE można udzielić dużo kredytów, czyli stworzyć nowe pieniądze na rynku, z pokryciem w formie obietnicy ich wypracowania i spłaty w przyszłości. Nie wie też o tym, że bankierzy którzy to kiedyś wymyślili byli mężczyznami.
( ͜͡ʖ ͡€) (σ ͜ʖσ)
@Gabaryt z jednej strony straszna głupota ale z drugiej trochę rozumiem. Jako ludzie mamy świetnie zaawansowane technologie, Internet, telefony. Żyjemy w świecie konsumpcjonizmu i gdyby rzeczywiście ludzkość chciała pomoc całej ludzkości to by się dało. Np. Dla mnie pieniądze to taka samoistnie narzucona sobie bariera przez człowieka, która hamuje rozwój cywilizacji. O ileż większy progres podboju kosmosu byśmy mieli obecnie gdyby nie idiotyczny konspekt pieniądza.
@Hylfnur: no co? Krypto, którego kurs waha się 30% w ciągu dnia? Czy złotówka, która zaczyna być gówno warta? Papierowy pieniądz nie jest wart tyle ile papier, na którym jest wydrukowany.
@chuckmls: ah tak, pieniądz papierowy więc lepiej związać wartość wszystkiego i stabilność owej wartości z wydobywanym surowcem z ziemi, super deal dla takiego kraju jak nasz słynnego z wielu kopalni złota
@Gabaryt: To, że sami nadaliśmy pieniądze papierkowi z napisem "100 zł" to akurat czysta prawda i nie ma co tego negować. Gdybyśmy nie nadali temu wartości to byłoby to nic nie warte XD

Natomiast drugi tweet to stek bzdur, bo pieniądze nic nie mają do głodu i trzeba to załatwić inaczej niż na zasadzie "dawaj caly czas jedzenie i pieniadze"
@Reezu: Po co jej bronisz? Pierwszy post to taki sam debilizm. No chyba że się zgadzasz że możemy drukować kasę i ona zawsze będzie warta tyle samo. Właśnie przez to że bronicie takich idiotek, pozwalacie żeby tacy ludzie psuli opinie normalnym liberałom i lewicy.
O ileż większy progres podboju kosmosu byśmy mieli obecnie gdyby nie idiotyczny konspekt pieniądza.


@lilitch123: Albo skończylibyśmy jak Wenezuela. Nie wiem skąd w ogóle pomysł że pieniądz przeszkadza w rozwoju. Przypominam że najbogatszym krajem i tym który dał najszybszy bieg rozwoju technologii jest kraj, który powstał na fundamentach dzikiego kapitalizmu i który jest jego światowym centrum.
@Reezu: Ale zasady popytu i podaży to zasady wywodzące się z natury a nie wymyślone. Jedne rzeczy były bardziej potrzebne do przetrwania a inne mniej, a teraz jedne są bardziej popularne a inne mniej. Zawsze możemy wrócić do starej dobrej wymiany towarami. Ja ci dam sopocką i katalizator, a ty mi dasz mydło i trochę prądu ( ͡° ͜ʖ ͡°).