Wpis z mikrobloga

Wskaż przedmiot/usługę/czynność do 300zł (może być też darmowa) która poprawiła na jakiejkolwiek płaszczyźnie w Twoim życiu komfort/bezpieczeństwo/zdrowie/prywatność itp.

Zanim przejdę do konkretów to parę słów dla nowych czytelników. Już od prawie roku, regularnie rozmawiamy w tych wpisach o wszelkich możliwych usprawniaczach życia. W skrócie: polecam Wam rzeczy które wprowadziłem do swojego życia z tytułowego pytania i z czystym sumieniem mogę je polecić a w komentarzach nawiązujemy dyskusję z której rodzą się kolejne pomysły. W większości przypadków propozycjami są moje autorskie rozwiązania oraz inspiracje spośród setek Waszych komentarzy. Zainteresowanych zapraszam do wymiany poglądów, dzielenia się swoimi sugestiami oraz prześledzenia archiwalnych wpisów pełnych ciekawych pomysłów.

Dziś kilka strzałów:
1. Wspominany od pierwszego wpisu w tej serii – Nóż Victorinox „Pikutek” – Koszt 20zł – przekonałem się do zakupu po dłuższym czasie i mogę powiedzieć jedynie „przepraszam” że tak późno. Zdecydowanie nadnóż, pokroi wszystko od pomidora po pieczywo przez mięso i zrobi to w sposób idealny nie miażdżąc przy tym krojonego obiektu. W moim przypadku zastąpi on ceramiczne noże które dość szybko uszkadzają się podczas użytkowania.
2. Translator DeepL – Darmowy do 5k znaków – zdecydowanie najlepszy jakościowo translator jaki znam. Wyprzedza znacząco Google Translator tłumacząc praktycznie 1:1 treści na wiele języków. Sprawdź sam.
3. Irygator – Koszt 100zł – jeżeli nie lubisz nitkować zębów lub masz aparat na zębach to zdecydowanie jest to coś co zrobi różnice w kwestii dbania o higienę jamy ustnej.

Uwaga: za rogiem Święta, Św. Mikołaj i Black Friday. Zaplusuj ten wpis który właśnie czytasz aby być wołanym w kolejnym, grudniowym wpisie i obserwuj TAG AUTORSKI #mirekmasterclass aby móc w każdej chwili wrócić do ponad tysiąca inspiracji z komentarzy Mirków.

Przychylając się do Waszej propozycji, dokładnie za miesiąc udostępnię zestawienie najbardziej plusowanych propozycji z podziałem na kategorie typu zdrowie, bezpieczeństwo, motoryzacja, inwestycje itp. uwzględniając wszystkie Wasze komentarze od początku trwania tej serii.

Dołącz do naszej dyskusji odpowiadając poniżej na pytanie z pierwszej linijki tego wpisu.
Pobierz masternodeBTC - Wskaż przedmiot/usługę/czynność do 300zł (może być też darmowa) która...
źródło: comment_1637314353rvCnJJZFm8iD7Rr408TMK7.jpg
  • 314
@masternodeBTC: Czajnik ze wskaźnikiem temperatury i możliwością ustawienia konkretnej. Jeśli ktoś jest miłośnikiem herbaty i potrzebuje dokładnie 70, 80, 95 stopni do różnych rodzajów to bardzo ułatwia życie. Jeśli ktoś ma dzieci to też można ustawić konkretne temperatury np. 40st żeby podać coś z ciepłą wodą, ale mieć pewność, że nikt się nie poparzy.
Oczywiście do tego polecam dobry filtr do wody, przynajmniej dzbanek. Ja osobiście mam filtr odwróconej osmozy pod
Pobierz xhxhx - @masternodeBTC: Czajnik ze wskaźnikiem temperatury i możliwością ustawienia k...
źródło: comment_16373401054mDxNBbiXK6UyVKMsP9Yu9.jpg
Coś bez czego nie wyobrażam sobie gotowania - mata teflonowa. Zastępuje folie, papiery do pieczenia - w przeciwieństwie do nich, do maty nic nigdy się nie przykleja. Można ją myć w zmywarce. Pieczone frytki (z łyżką, dwoma oleju) to coś pięknego.
https://allegro.pl/oferta/4x-mata-teflonowa-na-grilla-do-pieczenia-komplet-9479656007
Pobierz xhxhx - Coś bez czego nie wyobrażam sobie gotowania - mata teflonowa. Zastępuje folie...
źródło: comment_1637340381Ak6JAoFyOhdp7yfvg3nMdR.jpg
Terminal Dell Wyse za jakieś 100 zł, pasywny mini komp, na ktorym postawiłem PiHole (ochrona prywatności we własnej sieci filtrująca na poziomie DNS), usługę Traccar do monitoringu GPS wszystkich cennych sprzętów bez pośrednictwa, oraz NAS który backupuje to co ważne (tutaj dolicz lub dorzuć zbędny dysk 2.5").
Wolnowar / szybkowar. Ja się osobiście czaję na instant pota, ale są różne urządzenia, tańsze. Można nawrzucać produktów do środka i jeść przepyszne zupy, gulasze, kompoty, curry, purree, strączki (!!!), owsianki, risotta, dania jednogarnkowe, prażone jabłka, bez pilnowania. Ugotować ryż bez przypalania. Zrobić sobie jogurty a nawet popcorn. Droższe wersje mają teraz air fryer.
Pobierz xhxhx - Wolnowar / szybkowar. Ja się osobiście czaję na instant pota, ale są różne ur...
źródło: comment_16373407525ios5d1VstITJzFmNlwCeT.jpg
Lampki z czujnikiem ruchu. U mnie osobiście są to w większości żarówki inteligentne, ale korzystam także z takich prostych, naklejanych lampek. Oprócz oczywistych miejsc takich jak wnętrze szafek/szafy czy pod łóżkiem by się nie zabić w nocy, można nimi ułatwić sobie wiele momentów w życiu. U mnie dodatkowa lampka jest nad zlewem, by nie świecić całego podświetlenia blatu w nocy i nie myśleć o tym - świeci i gasi się samo; jedna
Pobierz xhxhx - Lampki z czujnikiem ruchu. U mnie osobiście są to w większości żarówki inteli...
źródło: comment_1637341186CoGH07Z3QjjwDXZ6ILeTPn.jpg
Zasłony zaciemniające do sypialni. Nigdy się tak dobrze nie wysypiałam, jak w całkowitej ciemności. Rano budzi mnie automatyczny wschód słońca symulowany przez żarówki - cały rok o tej samej godzinie, niezależnie od tego, czy w lecie robi się jasno przed 4, czy w zimie po 8. Są też do tego specjalne, pojedyncze lampy w różnych cenach (chyba nawet były w ikei lub lidlu, nie pamiętam).
Pobierz xhxhx - Zasłony zaciemniające do sypialni. Nigdy się tak dobrze nie wysypiałam, jak w...
źródło: comment_1637341626L4pfZ2WgMKFxPPns5hv7Lu.jpg
Skarpetki również polecam z merino lub z bambusa - najlepiej zastąpić wszystkie swoje skarpetki jednym rodzajem, nie trzeba ich wtedy dopasowywać parami. Ostatnio kupowałam z polskiej (sądeckiej ( ͡° ͜ʖ ͡°)) firmy Woolmed i jestem zadowolona, są bardzo miłe w dotyku, całoroczne, przetrwały pralko-suszarkę. https://allegro.pl/uzytkownik/WoolmedPolska
Pobierz xhxhx - Skarpetki również polecam z merino lub z bambusa - najlepiej zastąpić wszystk...
źródło: comment_1637342182icsvSNsBVtOPuXdHE5Kczp.jpg
I skoro o higienie mowa, to przypomnienie dla tych, którzy nie myją języka. Skrobaczka do języka kosztuje kilka zł. Znacząco niweluje brzydki zapach z ust rankiem i w ogóle w ciągu dnia, podatność na infekcje. W połączeniu z resztą kroków poprawnej higieny (szczotkowanie najlepiej szczoteczką elektryczną, nitkowanie) znacząco poprawia uczucia sensoryczne nas samych i osób w naszym otoczeniu ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeśli nigdy nie czyściliście języka -
Pobierz xhxhx - I skoro o higienie mowa, to przypomnienie dla tych, którzy nie myją języka. S...
źródło: comment_1637342679htWLXYrmqVC0D50OoGr6pH.jpg
Dla kobiet - kubeczek menstruacyjny. Witamy w XXI wieku. U mnie zniwelował on tajemniczy ból brzucha, zdecydowanie poprawił komfort życia (w ogole nie czuć że się ma okres, jeśli nie boli brzuch) i higienę. Nie śmiecimy niepotrzebnie i co mnie najbardziej przeraziło - mikrowłókna tamponów potrafią wrastać w śluzówkę, a kubeczek jest sterylny i nic z niego nie zostaje w środku, on sam też niczego nie absorbuje i nie rozwijają się w
Pobierz xhxhx - Dla kobiet - kubeczek menstruacyjny. Witamy w XXI wieku. U mnie zniwelował on...
źródło: comment_1637343024EH7EriL2LnGlMglCCeFy5m.jpg
W zasadzie to jakikolwiek zeszyt. 3 rzeczy, za które jesteśmy wdzięczni, codziennie - uświadomienie sobie ich potrafi kompletnie zmienić nasze poczucie szczęścia, pryzmat patrzenia na rzeczywistość, na relacje, albo dać nam do zrozumienia jakimi negatywnymi jesteśmy ludźmi; poprawić nasze relacje, nauczyć się aktywnie szukać radości, zamiast tylko narzekać; to zmienia nastawienie z bierności w działanie. Bardzo prosta rzecz - bardzo dużo zmienia.
Pobierz xhxhx - W zasadzie to jakikolwiek zeszyt. 3 rzeczy, za które jesteśmy wdzięczni, codz...
źródło: comment_1637343391hDf2zir4clBNr03UE2rIh9.jpg