Wpis z mikrobloga

Wskaż przedmiot/usługę/czynność do 300zł (może być też darmowa) która poprawiła na jakiejkolwiek płaszczyźnie w Twoim życiu komfort/bezpieczeństwo/zdrowie/prywatność itp.

Zanim przejdę do konkretów to parę słów dla nowych czytelników. Już od prawie roku, regularnie rozmawiamy w tych wpisach o wszelkich możliwych usprawniaczach życia. W skrócie: polecam Wam rzeczy które wprowadziłem do swojego życia z tytułowego pytania i z czystym sumieniem mogę je polecić a w komentarzach nawiązujemy dyskusję z której rodzą się kolejne pomysły. W większości przypadków propozycjami są moje autorskie rozwiązania oraz inspiracje spośród setek Waszych komentarzy. Zainteresowanych zapraszam do wymiany poglądów, dzielenia się swoimi sugestiami oraz prześledzenia archiwalnych wpisów pełnych ciekawych pomysłów.

Dziś kilka strzałów:
1. Wspominany od pierwszego wpisu w tej serii – Nóż Victorinox „Pikutek” – Koszt 20zł – przekonałem się do zakupu po dłuższym czasie i mogę powiedzieć jedynie „przepraszam” że tak późno. Zdecydowanie nadnóż, pokroi wszystko od pomidora po pieczywo przez mięso i zrobi to w sposób idealny nie miażdżąc przy tym krojonego obiektu. W moim przypadku zastąpi on ceramiczne noże które dość szybko uszkadzają się podczas użytkowania.
2. Translator DeepL – Darmowy do 5k znaków – zdecydowanie najlepszy jakościowo translator jaki znam. Wyprzedza znacząco Google Translator tłumacząc praktycznie 1:1 treści na wiele języków. Sprawdź sam.
3. Irygator – Koszt 100zł – jeżeli nie lubisz nitkować zębów lub masz aparat na zębach to zdecydowanie jest to coś co zrobi różnice w kwestii dbania o higienę jamy ustnej.

Uwaga: za rogiem Święta, Św. Mikołaj i Black Friday. Zaplusuj ten wpis który właśnie czytasz aby być wołanym w kolejnym, grudniowym wpisie i obserwuj TAG AUTORSKI #mirekmasterclass aby móc w każdej chwili wrócić do ponad tysiąca inspiracji z komentarzy Mirków.

Przychylając się do Waszej propozycji, dokładnie za miesiąc udostępnię zestawienie najbardziej plusowanych propozycji z podziałem na kategorie typu zdrowie, bezpieczeństwo, motoryzacja, inwestycje itp. uwzględniając wszystkie Wasze komentarze od początku trwania tej serii.

Dołącz do naszej dyskusji odpowiadając poniżej na pytanie z pierwszej linijki tego wpisu.
Pobierz masternodeBTC - Wskaż przedmiot/usługę/czynność do 300zł (może być też darmowa) która...
źródło: comment_1637314353rvCnJJZFm8iD7Rr408TMK7.jpg
  • 314
@CatHater: no merino to klasa. Mam kalesony i koszulkę z merino, to przydają się do sportów. Mam skarpety z. Merino, ale górskie grube (i wg mnie. Muszą być grube bo wtedy chronią przed odciskami i otarcia my) oraz zwykle cienkie do biura. I powiem Ci że takie zwykłe cienkie na co dzień również dają wiele więcej komfortu niż bawełna, a biorę je z allegro chyba 9 zł za parę - super
@noname: Masz linka do niej? Bo by mi się przydała żeby krew się nie lała.
@mleki: Poszukaj Mr. Big na allegro. ok 45 zł za 1L syropu który rozrabiasz w proporcjach 10ml - 1l
@CichySzelestOka: Bokserki, jeśli chodzi o stosunek jakości do ceny, do codziennego użytku - najlepiej CR7 / Ellesse. Na Zalando / Modivo / Answear kupisz w promocji za 50-60 zł 3-pak.

Szampon - polecam szampony Pharmaceris (jeśli masz wrażliwą skórę głowy) i Tołpa robi ostatnio dobre produkty w tym segmencie.
@Antiax: nie, ja szyłam swoje sama. Gdybym miała kupić gotowe to zamowilabym kilka z allegro, przetestowała, wybrała jedne i zwróciła resztę. Wiem że są też w IKEA i eurofirany (blackout). W dobrych sklepach powinien być podany % przepuszczania światła.
Chromecast (120?)


Minusy:

Jest prosty i nie ma@w zasadzie interfejsu

To tylko przekaznik, wiec nie oprogramowania jako takiego i nie ma@zainstalowanych apek


@Euphor: Ten najnowszy (chromecast 4, nie mylić z tym 4K) ma już i interface i możliwość instalowania apek, da się i słuchać spotify, i oglądać np HBO bez kompa. Oczywiście jak ktoś chce, to może nadal z kompa streamować. No ale cena delikatnie powyżej 300 zł. Jest wyszukiwanie głosem,
@masternodeBTC: Na studiach kupiłem kiedyś termos marki Rotpunkt ze szklanym wkładem (raz w życiu widziałem tę markę w sklepie). Wydawało mi się, że drogo (koło stówki 15 lat temu, na dzisiejsze to jak 300 ;) ), ale po przetestowaniu przestałem żałować, co więcej pożyczyłem go kiedyś na wycieczkę i po nie dostałem go z powrotem... bo go ode mnie odkupili ( ͡° ͜ʖ ͡°) Herbata w tym
via otwarty_wykop_mobilny_v2
  • 2
https://allegro.pl/oferta/6x-bambus-bambusowe-antybakteryjne-bokserki-l-7705935461

@Suns: Bezsensowna oferta, nie można nawet wybrać jakie bokserki dostajemy, #!$%@?, gorzej niż na bazarze. Jakby wzór był za małym problemem, to nawet nie ma gwarancji jakiego producenta dostaniemy xD

Pewnie to samo kupimy taniej na aliexpress. Ten matoł sprzedawca nawet rozmiaru nie potrafi podać i wpisał obwód w pasie 30cm...
@masternodeBTC:
Odzież sportowa z wełny merino (ja mam zestaw do jazdy na rowerze + bielizna). Nie mogłem uwierzyć, że ubrania mogą być tak dobrej jakości pod wzgledem grzania,odprowadzania potu i lekkości.
Od kiedy mam tego typu odzież, z pogardą patrzę na pedalarzy na swoich drogich rowerach, którzy noszą świecące się(a więc poliestrowe) ubrania na rower. Tylko sprawdzcie skład przed kupnem: wełny merino ma być 70-80% w składzie, a nie 4:-) Jedyny
Coś do czytania:
1. Balto Speed Reading na telefon / Sprint Reader do Chrome albo dowolna strona internetowa oferująca szybkie czytanie. Dzięki temu można czytać znacznie szybciej co pomaga w skupieniu
2. Voice Aloud Reader na telefon - czyta tekst książki, dzięki czemu można jej słuchać wykonując proste, niewymagające myślenia czynności
Ja Dodam od siebie soft Home-Assistant zwany popularnie hasso https://www.home-assistant.io. Zintegrowałem w jeden panel wszystkie swoje żarówki od różnych dostawcow detektory ruchu taśmy led całość pięknie współgra w jednym miejscu.Dotakow rolety zewnętrzne.
Teraz jak idę w nocy do kibelka to droga podświetla mi się delikatnym światłem wszystkie źródła oświetlenia pracuje w bardziej krwistych kolorach na minimalnym natężeniu a rolety zawsze odsłaniają się na wschod słońca .
No I mam powiadomienia jak zapomnę
ja az tak nie sledze :) az tak potrzebne do czegos te apki?


@Euphor: Cudów nie ma, to nadal tylko chromecast. Z plusów ten jeden, że nie musisz odpalać dwóch urządzeń, bo nie streamujesz, tylko korzystasz z aplikacji bezpośrednio. Odpada troszczenie się, że bateria w laptopie padnie, no i wiadomo, szybciej włączyć jedno niż dwa. Do tego możesz odpalić rzeczy, które nie wiem czy by działały jako streaming: u mnie to