Wpis z mikrobloga

no hej
#windows #windows10 #komputery

Czy jak wezme dysk ze starego komputera, i wsadzę do nowego, to windows to ogarnie jako tako?
#!$%@? już dostaję jak mam te programy od nowa ogarniać...
tak, oby dwa kompy maja licencje na win10.

Zmiana to cały komp, proc, płyta, grafika, ram
  • 24
@pasiaty powinien bez problemu, jedyne co się zmienia to podzespoły czyli sterowniki, zassie nowe. win + R > devmgmt.msc po zmianie, jak czegoś będzie brakować to ściągnij ręcznie z neta (polecam szukać po vendor id). w najgorszym wypadku będziesz jeszcze musiał zmienić niektore ustawienia jak rozdzialka itp
@pasiaty: dziesiątka ogarnie, jak współczesny sprzęt to nawet sobie zainstaluje wszystko przez Windows Update... Ale syf w systemie pozostanie ( ͡° ͜ʖ ͡°) plus na SSDkach tak tego nie widać, ale dycha tak samo jak poprzednie Windowsy zwalnia wraz z każdą dużą aktualizacją, dlatego żadne recovery itp tylko zawsze aktualny obraz od Microsoftu. Dlatego nie jestem fanem klonowania dysków i przenoszenia konfiguracji na siłę i klientom nigdy
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@pasiaty: jak tam wolisz, ja system ustawiam pod siebie maksymalnie ten jeden wieczór, bo wiem czego potrzebuję a instalki mam na innych dyskach ;) szkoda byłoby mi przenosić na nową, fajną platformę zamulonego systemu, szczególnie jak to jest dycha z 2016 która od tamtego czasu mocno się pod spodem zmieniła. Ale tak, dziesiątka nie powinna mieć problemu z nową konfiguracją.
@pasiaty elektrody? dostałeś konkrety na tacy, co jeszcze? mam przyjść i ci pokazać jak to się robi?

działać będzie na 100%, ale bez aktualnych sterowników będzie słabo wyglądać. jak ktoś poprawnie napisał, jeżeli w miarę nowy sprzęt to zassie samo z neta (to co pisalem), jak stary to nic nie znajdzie albo wrzuci Ci jakis dupny generic I skończy się na tym że będziesz szukał ręcznie tych paru sterowników (o #!$%@?, też
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@pasiaty: no jak po 5 latach to po przynajmniej 5 dużych update'ach gdzie każda to dodatkowy syf. O to mi chodzi, że to nie to samo co instalacja z aktualnego obrazu gdzie instalujesz system w obecnej jego formie ;) ja lubię wyciągać 100% ze sprzętu dlatego tak nie robię, ale też na SSD tak tego nie widać. Za to jak klientowi kiedyś przenosiłem system z HDDka to dopiero się przekonałem że