Wpis z mikrobloga

Chciałem podszkolić angielski na zaawansowany poziom (aktualnie wychodzi mi b2/c1). Konkretnie wymowę (akcent, mam trudności z łamaniem języka w taki sposób żeby niektóre zwroty czysto przeczytać, też problemem jest dykcja), oraz ugruntować gramatykę bo mylą mi się różne formy czasów jak co mówić, nie zaskoczyło to u mnie mimo dość zaawansowanego poziomu, i raczej lecę latami doświadczenia na czuja.
Chciałem wykupić sobie lekcje online z native speakerami. Co myślicie o takich stronach jak #italki albo podobnych? Czy ktoś z was korzysta i może coś polecić? Może w tej cenie, polecacie jakiś inny kierunek? Z tego co patrzyłem za 400zł na italki mam 5-10 lekcji 30min w zależności od profesjonalizmu nauczyciela, nie wiem jak gdzie indziej ale tak to można porównać, mniej więcej. #angielski #angielskizwykopem #jezykiobce #pytanie
  • 15
@interpenetrate:
Drogo sobie to liczysz. 5-10 lekcji x 30min to 2.5h - 5h przy 400zł to 160zł/h do 80zł/h. Bardzo drogo.

Miałem 100+ lekcji (90h) od lipca 2020 do lipca 2021. Miałem nauczycieli gdzie lekcja czasami wychodziła faktycznie 80zł+ ale moja średnia dla nauczycieli angielskiego to 42zł (RPA) do 75zł (UK). Przestałem w lipcu, inflacja zapierdziela, ale nadal możesz spokojnie założyć, ze więcej niż 100zł za godzinne nie dasz (jak sobie
Deykun - @interpenetrate: 
Drogo sobie to liczysz. 5-10 lekcji x 30min to 2.5h - 5h ...

źródło: comment_1637267063vLJpCcFxxFUyhHoC2i1gkm.jpg

Pobierz
Chciałem wykupić sobie lekcje online z native speakerami. Co myślicie o takich stronach jak #italki albo podobnych?


@interpenetrate: bardzo polecam italki. w 2014 roku, gdy zacząłem pracę jako team leader i z dnia na dzień musiałem sie więcej komunikować z anglikami, ten serwis pomógł mi się nie tylko przełamać... ale bardzo szybko nabrać pewności w rozmowach po angielsku.

Najważniejsza rzecz... znajdź sobie nauczyciela, którego lubisz i z którym będziesz miał wspólne
Jak szukasz po kosztach to nie bój się RPA, zobacz filmik nauczyciela i jesteś w stanie znaleźć bardzo poprawnych akcent,


@noisy: moja żona też obecnie ma nauczyciela z RPA. Amerykanina, który po prostu tam mieszka od jakiegoś czasu.
@jaca_66: no to właśnie chce się podciągnąć ;) i jakiego nauczyciela wybrałeś, RPA faktycznie?
@Deykun: zacząłem robić takiego że nagrywam sobie 10min gadania na głos czytanego tekstu po ang, i faktycznie jest trochę tragicznie. Mam coś z tym akcentem że w pewnych momentach to mówię jak native a innymi razy mam taki polski akcent mocny, płaczący się język i trudność z łamaniem go tak żeby wymawiać te zwroty w dość
@Deykun: ok wróciłem do tematu
Podrzucisz tych nauczycieli którzy z akcentem byli bardzo dobrze? Bo z tego co przeglądałem stronę pod kątem tego RPA i którym mówisz to to jest jakaś tragedia ;p
Zajebisty wyjresik sobie zrobiłeś.
Masz jakieś takie zainteresowanie danymi że o tym od początku pomyślałeś, czy to jakaś zaciągnięcie z programowania czy po prostu z ciekawości? Dane bezcenne dzięki.
To z tego co wynika z tych danych, wychodzi
@interpenetrate:

Podrzucisz tych nauczycieli którzy z akcentem byli bardzo dobrze?

Ja miałem jedną tylko ale w sierpniu odwołała 2 lekcje z pakietu, bo się rozchorowała i od 2 miesięcy jej nie ma, podejrzewam, że umarła na COVID, więc z RPA nie podrzucę, po prostu polecam. ( ͡° ʖ̯ ͡°)

Masz jakieś takie zainteresowanie danymi że o tym od początku pomyślałeś, czy to jakaś zaciągnięcie z programowania czy
Deykun - @interpenetrate: 
Podrzucisz tych nauczycieli którzy z akcentem byli bardzo ...

źródło: comment_1637857747CQkqNfbjO9WxaWgQkxoR9N.jpg

Pobierz
@interpenetrate:

o hui (,)

No trochę, może nie, ale nauczycielka 600+ lekcji i zniknęła z portalu w takich okolicznościach i się nie loguje od miesięcy, a wystalkuj kogoś w RPA, żeby to zweryfikować. :/

A pracujesz w zawodzie, tzn. spełniasz się w pracy którą wykonujesz? Co robisz zawodowo?

Mogło być gorzej. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Podeślij proszę też kontakt do tego nauczyciela


@interpenetrate: nauczycielem nie opłaca się dzielić, a zwłaszcza publicznie z dużą ilością osób, bo będzie trudniej u niego lekcje zamówić, a jak będzit zbyt popularny to i ceny podniesie ;)

także wiesz.... musisz sam kogos znaleźć.

Ja kiedyś dałem radę znaleźć kolesia z New Jersey, który za godzinę brał chyba $8, co było dużo poniżej minimalnej płacy w jego stanie, ale brał tak mało,