Wpis z mikrobloga

@KaizenMan:

bądź opóźnia się ich zabiegi

To akurat norma od wielu lat. Państwowa służba zdrowia kuleje i szoruje dno od wielu wielu lat xD. Ja np. czekam na zabieg usunięcia znamienia od 17 lat państwowo xD
Mam wrażenie, że ludziska zapomnieli jak wyglądała słuzba zdrowia przy mocniejszej fali grypy kilka lat temu czy jesienią jak oddziały dla dzieci były przepełniane co roku zawsze xD
Ludzie mają pamięć złotej rybki niestety
@Aik32fr45yd: @PatologiiZew To jest absurd państwowej służby zdrowia. Dla państwa utrzymania rynku usług medycznych to KOSZT dla budżetu. Dla prywaciarzy to jest żyła złota. Sprywatyzować jak najszybciej + państwo niech opłaca najbiedniejszym ubezpieczenie u prywaciarzy(żeby każdy miał umowny dostęp)
@PatologiiZew: właśnie bo nikt tu nie mówi o przyczynie źródłowej tego problemu. To ogólna zapasc ochrony zdrowia i infrastruktury a nie to że "niezaszczepieni" blokują innym dostęp. Ten argument zawsze jest poruszany przez pro szczepionkowcow
To jest absurd państwowej służby zdrowia. Dla państwa utrzymania rynku usług medycznych to KOSZT dla budżetu. Dla prywaciarzy to jest żyła złota. Sprywatyzować jak najszybciej + państwo niech opłaca najbiedniejszym ubezpieczenie u prywaciarzy(żeby każdy miał umowny dostęp)


@IdillaMZ: To nie jest żadne rozwiązanie bo problem Covidu jest nagły. Żaden prywaciarz nie będzie trzymał całych szpitali i czekał aż mu się trafi pandemia. Do tego dochodzi brak lekarzy. To jest trudny temat
@PatologiiZew: Jest rozwiązaniem. Bo ekspansja służby zdrowia na potrzeby walki z wirusem to jest jeden wielki koszt dla państwa(stąd problem z podażą usług medycznych), dla prywaciarza to zysk. Oczywiście wrosną koszty adekwatnie, ale one już są ogromne w podatkach, a niedoinwestowaniem przez państwo państwowego bardaku płacimy w niewydolności!
@IdillaMZ: Jak twoim zdaniem prywatne firmy poradziłyby sobie z Covidem który wyskoczył nagle? Skąd nowe szpitale i lekarze? Organizacja związana z Covidem i tak spada na państwo. To nie tylko kwestia medyczna a całej organizacji.
Ja rozumiem że obecnie system jest gówniany ale dać wszystko na prywatne to żadne rozwiązanie i na szczęście nie ma na to perspektyw.
@PatologiiZew: Jeżeli można na czymś zarobić to nie ma problemu z podażą. Na tym polega wolny rynek, że wszystkiego masz pełno. Wynagrodzenia pracowników prywatnych szpitali i placówek też wzrosły by do poziomu wycenionego przez rynek. Obecnie budżetówka płaci NAJMNIEJ spośród wszystkich branż
@PatologiiZew: Opłacamy państwowy rynek medyczny najgorzej, bo jak to w gospodarce państwowej - nie da się tego centralnie zaplanować. Nawet jak wpompujemy tam ogromne pieniądze, to zostaną one zmarnotrawione przez nieefektywne zarządzanie.
nie da się tego centralnie zaplanować. Nawet jak wpompujemy tam ogromne pieniądze, to zostaną one zmarnotrawione przez nieefektywne zarządzanie.


@IdillaMZ: Nie da to się robić tego regionalnie i prywatne firmy też skończyłyby jako wielkie molochy. Tylko w ten sposób mogą ciąć koszty. Ja skupiłbym się na rozwiązaniach realnych a nie takich których tu nie bedzie i za kolejne 30 lat ( ͡º ͜ʖ͡º)
@PatologiiZew

No ale nie były aż tak. Nie zamykano oddziałów i nie otwierano szpitali tymczasowych na taką skalę bo grypa.

Dlaczego tak bezczelnie kłamiesz? Ograniczano i zamykano oddziały szpitalne z powodu grypy.

Natomiast tworzenie oddziałów covidowych to decyzja polityczna. To tak jakbyś mówił, że nie jest winą Glapa, że on tak późno podwyższył stopy procentowe.
@PatologiiZew: Służba zdrowia obecnie nie działa po to by być sprawnym źródłem zysku(czyli żeby to była dobrze naoliwiona maszyna), tylko realizuje cele różnych śmiesznych ministrów. To jest horrendum.
Ludzie, którzy nie kwalifikują się do zarządzania warzywniakiem decydują o molochu.
@Volki: Ale naucz się czytać.

Pomogę żeby nie było. Cytuje: na taką skalę na taką skalę na taką skalę na taką skalę na taką skalę na taką skalę na taką skalę na taką skalę na taką skalę na taką skalę na taką skalę

Oczywiście że były miejsca gdzie sytuacja tego wymagała ale nie było to na taką skalę.

Nieefektywne, nierynkowe, nieoparte o rachunek zysków i strat zarządzanie oraz brak konkurencji, która
@Volki: No i gdzie tam masz o masowo zamykanych oddziałach. Z jednej strony wolnościowcy mówią że ludzie nie ginęli z powodu Covidu a z powodu zamkniętych oddziałów. Z drugiej strony argument że kiedyś też zamykano. Jak to się dodaje to ja nie wiem.

@IdillaMZ: Dosyć jednak zabawne że zwolennicy wolności gospodarczej chcą być na pasku koncernów które właśnie nam ją odbierają. Doceniam szczerość :)
@PatologiiZew

No i gdzie tam masz o masowo zamykanych oddziałach.

Nie będę na telefonie robić zrzutów. Weź #!$%@? wyguglaj sam.

Z jednej strony wolnościowcy mówią że ludzie nie ginęli z powodu Covidu a z powodu zamkniętych oddziałów. Z drugiej strony argument że kiedyś też zamykano. Jak to się dodaje to ja nie wiem.

Wtedy nie robiono dzbanie specjalnych oddziałów, bo to nie jest kwestia skali, a decyzji politycznej. Nie ma czegoś takiego
Nie będę na telefonie robić zrzutów. Weź #!$%@? wyguglaj sam.


@Volki: Weź może wytrzeźwiej na początek.

Wtedy nie robiono dzbanie specjalnych oddziałów, bo to nie jest kwestia skali, a decyzji politycznej. Nie ma czegoś takiego w prawie, że od jakiejś ilości zarażeń tworzy się specjalne oddziały.


@Volki: Nie robiono bo nie było takiego zapotrzebowania w skali kraju. Był problem ale przy obecnym to jak pryszcz.
Jesli ktoś twierdzi że masowo
@Volki No skoro ty tak mówisz to okej. Zadzwonie przekazać zaraz żeby nie zamykali oddziałów bo na wykopie typ mówi że nie ma zapotrzebowania. Anestozjologa to z Ukrainy chcesz w prywatnej firmie? XD
@PatologiiZew

No skoro ty tak mówisz to okej. Zadzwonie przekazać zaraz żeby nie zamykali oddziałów bo na wykopie typ mówi że nie ma zapotrzebowania. Anestozjologa to z Ukrainy chcesz w prywatnej firmie?

Weź już nie ćpaj jak piszesz na wykopie.