Wpis z mikrobloga

MIRKI CZAS NA #gorzkiezale !

mam sobie taką konfigurację : (PhenomII 965,trochę ramu, intel ssd330 120gb i 2x WD caviar red 1000gb => w raid 0)

Wczoraj wieczorem zmieniłem sobie płytę główną z "Gigabyte ga-ma78gm 2sh" na "Gigabyte 990fxa-ud3". wszystko pięknie podłączyłem, raid ustawiłem, uruchomiłem moje #elementaryos i nawet się cieszyłem że raid jest cały i zdrów.

System coś nie widział mi usb 3.0, zrestartowałem go lecz nie znalazłem odpowiedzniej opcji w uefi (soo przegryw).

Uruchamiam od nowa system i co ?

Grub się rozsypał, unknown filesystem.

myślę nieeee ..... sprawdzam poprawność boot'u itp ale wszystko ok, jak prawilny mirek męczę się by to przywrócić ...

Niestety nawet livecd nie widzi mi systemu plików, odpalam magiczną komende fsck, na monitorach widzę #matrix , wyświetliło się "done"!

zadowolony restartuję system...

i co widzę !?

#!$%@? KERNEL PANIC! i jakąś wypiskę sektorów, nosz normalnie zaraz mnie szlag trafi (/Д)/

Teraz pytanie do was, jak to postawić ?, mogę wejść w dysk z (livecd), myślałem by zrobić backup /home. no ale jest zaszyfrowany. a jego restore przywraca mi jakąś magię(czyli listę katalogów, ale jak próbuję w nie wejść to dostaje po mordzie komunikatem że nie istnieją xD)

następnym razem wydzielę osobna partycję na /home i będę robił backup! obiecuję!

#niecoolstory #linux #noob #firstworldproblems #problemyinformatykow #boldupy