Wpis z mikrobloga

@Mandarex: nie możesz sobie z byle powodu zwalniać ludzi, bo będziesz mieć sprawę w sądzie.
Szczepienia, stan zdrowia, to jest tajemnica medyczna chroniona prawem.
Po to są badania medycyny pracy aby ocenić stan zdrowia pracownika, jeżeli z powodu "dobrowolnej" szczepionki chcesz kogoś zwolnić to licz się z konsekwencjami.
Tak długo jak sama choroba nie figuruje w wykazie chorób zakaźnych a szczepionka na covidka nie jest obowiązkowa, to pracodawca może sobie szczekać.
@Mandarex: a skąd ja mam wiedzieć? Zapytaj posłów z PiSu.
Zresztą zatrudniać możesz wg własnych kryteriów i widzimisię, zwalniać już wg prawa.
Zawsze można np. zlikwidować stanowisko i zwolnić, ale wtedy potrzebne jest uzasadnienie i będzie odprawa dla pracownika.
@Mandarex: bo to jest niezgodne z prawem, nie rozumiem o co się rzucasz. Nie wolno kogoś zwolnić ponieważ nie zaszczepił się na grypę, covida, czy HPV. Stan zdrowia, szczepinia to jest tajemnica medyczna. Doucz się nim zaczniesz wyzywać ludzi od faszystów.
Jesteś ciekaw faszystowskich metod? To sprawdź sobie propozycje w projekcie ustawy 1449 ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mandarex: nie, ponieważ te przepisy są nielegalne. To jest tzw. "zapis blankietowy" z rozporządzenia, nie mający umocowania w ustawie. Poczytaj sobie uzasadnienia sądów jak uwalają wnioski o ukaranie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To, że policja nielegalnie wystawia za brak masek mandaty, to już inna sprawa, ale PiS z policją sobie konstytucją dupy podcierają, także nie ma się co dziwić. Polska nie jest państwem prawa, tylko kartonem z
@SpasticInk: Oczywiście że są legalne, nielegalne były tylko te które zabraniały poruszać się bez maski po przestrzeni otwartej.

No ale dobrze, teraz załóżmy że PiS zmienia konstytucję i wprowadza obowiązek noszenia maseczek wszędzie, będziesz nosić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mandarex:

„obowiązek” zasłaniania ust i nosa w przestrzeni innej niż otwarte powietrze ma charakter blankietowy a tym samym nie może stanowić wykroczenia w rozumieniu art 1 § 1 k.w.

Obowiązek ten wynika z aktu prawa niższego rzędu, jakim jest rozporządzenie. W świetle obowiązującego prawa nie może ono ustanowić prawa powszechnego, w tym przypadku obowiązku zasłaniania ust i nosa. Ograniczenie prawa wolności aktem prawnym rangi podstawowej jest sprzeczne z art. 31 ust.