Wpis z mikrobloga

@szunis Możliwe, że wielu sobie nie zdaje sprawę, ale takie inicjatywy mają moc wywierać większą szkodę wizerunkowi Kremla niż obecne sankcje. Być może sama Praga takiego efektu by nie wywarła, ale kilka stolic europejskich i większych miast amerykańskich już na pewno. Na wschodzie boją się upokorzenia, a okres rozpadu ZSRR, przyznania się do zbrodni katyńskiej, pijaństwa i uległości Jelcyna postrzega się w Rosji jako jedną z najgorszych katastrof przez jaką przeszli.

Jestem
Żyje tam na prawdę dużo nie tylko przyjaznych, ale i ogarniętych ludzi którym wizji na zmianę kraju nie brakuje.


@GhostxT: Nie zaprzeczam, ale chyba jednak przeceniasz skalę. Tam kilka wieków naród miał i ma prany mózg, a z tego tak szybko sie nie wychodzi. Poza tym trzeba mieć jeszcze sposobność ku wyjściu, póki co oni do tego nie mieli, a przynamniej nie na długo.
Obawiam się, że oni inaczej już nie
@Opipramoli_dihydrochloridum Mowa przede wszystkim o Rosji i Białorusi. W innych krajach byłego ZSRR w przeciągu ostatnich paru lat również dochodziło do przetasowania kart na szczeblu władz. Sądzę jednak że nie miały one wymiaru zmian więzi ekonomicznych, czy też wojskowych, a były motywowane bardziej konfliktami wewnętrznymi, spięć różnych klanów (jak to miało miejsce chociażby w październiku ubiegłego roku w Kirgistanie gdzie nastąpił szturm na parlament co Pieskow określił burdelem bo nie wiadomo było
@szunis

Nie zaprzeczam, ale chyba jednak przeceniasz skalę. Tam kilka wieków naród miał i ma prany mózg, a z tego tak szybko sie nie wychodzi. Poza tym trzeba mieć jeszcze sposobność ku wyjściu, póki co oni do tego nie mieli, a przynamniej nie na długo.


Nie sądzę aby inicjatywy masowych protestów, które to organizowane były jednocześnie od Soczi przez Sankt Petersburg aż do Jakucji (w mediach społecznościowych zyskały popularność zdjęcia ludzi protestujących
@GhostxT: Z punktu widzenia Polski, to nie wiadomo który jest gorszy. Putin, czy Nawalny. Putina styl rządzenia już znamy, a Nawalnego nie i jego myślenie o wielkiej Rosji może być większym zagrożeniem dla nas. Swoją droga, zachód szybko dał mu się otumanić...
Jak to mówią: Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu.
Ja osobiście wolałbym Dmitrija Miedwiediewa, ale to tylko moje pobożne życzenia...
@szunis

Putina styl rządzenia już znamy, a Nawalnego nie i jego myślenie o wielkiej Rosji może być większym zagrożeniem dla nas.


Nawalny to szowinista i ma ksenofobiczne poglądy przez co tym bardziej wątpliwym byłaby jego zdolność do zdobycia popularności w tak zróżnicowanym etnicznie kraju. Na YouTube o ile nie usunęli nadal są pewnie dostępne jego dawne spoty wyborcze w których to narody Azji centralnej (byłych republik radzieckich) porównuje do karaluchów zalewających kraj
@GhostxT: W internecie w Polsce jakby były wybory to by wygrało KO z Konfederacją. Niestety internet to nie wszystko. Dla mnie to kto rozumie ideały EU to niech przyjeżdża i stara się o obywatelstwo jeśli zrzeknie się rosyjskiego, a reszta niech spada za Ural. Nie wiem czy jeśli do tej pory nie wyszli mentalnie spod mongolskiego buta to czy wyjdą w najbliższej przyszłości.

Z Ruskimi niestety rozmawia się albo z pozycji