Wpis z mikrobloga

#perfumy #rozbiorka #stragan

Właśnie trafiłem świetne promo na jedne z moich ulubionych świeżych perfum od Atelier Cologne - Trefle Pur. Liczyłem jeszcze na Bois Blonds ale się nie udało :/

Zapach już mam u siebie. Całe 200ml. Tym razem największa deklaracja (max 100ml) bierze butle.

Cena SZTOS: 1,2zł /ml !!!

https://www.fragrantica.com/perfume/Atelier-Cologne/Trefle-Pur-9423.html

https://www.ateliercologne.com/us_en/perfumes/clean-musks/trefle-pur

O zapachu:

Liście fiołka przeplatają się z wonią świeżo ściętej trawy i zroszonej ziemi. To niezwykle świeży, przenikliwy i orzeźwiający koktail odurzającej zieleni. Jest jak poranny spacer wśród wilgotnych, zroszonych deszczem świeżo ściętych traw, otoczonych krajobrazem dzikich łąk pełnych zielonej koniczyny i budzących się do życia młodych liści. Nieskazitelna czterolistna koniczyna jest królową tego zapachu, towarzyszą jej niezwykle upajająca neroli, liście fiołków, a całości kompozycji dopełniają mech i patchouli, dzięki którym zapach ten nabiera głębi i ziemskiego bogactwa.

Cologne Absolue: koncentracja 18% Kreator: Jérome Epinette


Ja od siebie mogę dodać, że zapach warto sprawdzić, bo ma typowe dla Atelier Cologne świeże cytrusy i jako jeden z ich nielicznych zapachów skręca w strone męską przez nuty zielono-drzewne.
Mi przypomina coś pomiędzy "ELdO You or someone like you" a "AdP Colonia Essenza"

Reszta dostępnych u mnie zapachów tutaj:
https://docs.google.com/spreadsheets/d/e/2PACX-1vSARoJCgbSq9r63r9D4X0cHEmosWbE5uVB-EEeQHIxklKwBG1-DdeUwIi_NkiwjIdaAnlho5XuCGNM1/pubhtml?gid=0&single=true

MWZ: 40zł
Szkło: 5/10/20 (3zł)

OLX promo 3zł lub InPost 15zł
malani - #perfumy #rozbiorka #stragan

Właśnie trafiłem świetne promo na jedne z mo...

źródło: comment_1637097927xDDrxXr2nGiw9ZWCQRIjEo.jpg

Pobierz
  • 26
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lysowsky: Jak na taki świeży zapach to jest nieźle w porównaniu do innych cytrusowych/ świeżych. Projektuje bardzo inetnsywnie przez 1-2 h a potem osiada na skórze i czuć go jakieś 4-6h. Ale parametry to kwestia dyskusyjna. Ja polecam świeższe zapachy w stylu Dior Homme Cologne, Acqua di Parma Colonia strzelać też na ubrania. Wtedy masz projekcję i trwałość często na cały dzień. Ten ma zdecydowanie lepsze parametry od np właśnie
  • Odpowiedz
z którego roku gucci intense oud co masz? (


@Paayor: Z najlepszego.


A tak serio to nie mam pojęcia. Batch 9171. Jak chcesz foto to PW.
  • Odpowiedz
@Borelioza666 @malani a daj jeszcze po 10 ml te dwie Allegorie co masz na liście. Wszedłem wczoraj po raz pierwszy tu od kilku tygodni żeby kupić jedna odlewke Timbuktu co mi się kończy własnie i wydałem łącznie już 200 zł na rzeczy o których w ogóle nie myślałem lub nawet nie słyszałem.
  • Odpowiedz
@Borelioza666: Oo Timbuktu. Piękny zapach. Gdybym nie miał miniaturki też bym odlewał.

Może coś polecić? :)

Te dwie allegorie to bardziej damskie unisexy jakby co. (Szczególnie Granada Salvia)
  • Odpowiedz
@malani tak tak, ja wiem że bardziej damskie, ale tych Allegorii nie znam, niby biorę dla różowej, ale ja nie mam żadnych oporów żeby ich używać, w domu to w ogóle często damskich używam na zasadzie takiej że jak różowa jakoś nie testuje bo nie ma ochoty a ja jestem ciekaw jak coś pachnie.
  • Odpowiedz