Wpis z mikrobloga

#anonimowemirkowyznania
#praca #cnc #kierowca

Co się bardziej opłaca? Szkolenie na operatora/programistę #cnc czy zrobienie prawka #c+e i jazda tirem na trasach międzynarodowych? Gdzie większa kasa i przyjemniejsza praca?
Do tej pory pracowałem zdalnie przed kompem, obliczenia, wykresy, dużo matmy i fizy. Prawdę mówiąc trochę mi już to obrzydło, wolałbym robić coś lżejszego. Ciężka praca umysłowa mnie męczy, a więc też programowanie odpada (trochę się w to bawiłem i nie jara mnie to). Dlatego nie wiem czy jest sens iść na to #cnc, bo tam też jakieś obliczenia itp. Jeśli chodzi o zarobki to też szału nie ma (czytałem na forach).
A kierowca zawodowy tylko prowadzi samochód, może sobie słuchać muzyki, żadnych skomplikowanych obliczeń nie musi robić. Co byście wybrali? Iść na kurs CNC czy robić prawko na tira?

Kliknij tutaj, aby odpowiedzieć w tym wątku anonimowo
Kliknij tutaj, aby wysłać OPowi anonimową wiadomość prywatną
ID: #6193967a6d062d000ad44b96
Post dodany za pomocą skryptu AnonimoweMirkoWyznania ( https://mirkowyznania.eu ) Zaakceptował: Eugeniusz_Zua
Roczny koszt utrzymania Anonimowych Mirko Wyznań wynosi 235zł. Wesprzyj projekt
  • 10
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@AnonimoweMirkoWyznania: jeśli chodzi o cnc, to szkoda kasy na te kursy. Jak ogarniasz rysunek techniczny i trochę mechaniki, to znajdziesz pracę bez kursu/doświadczenia i na miejscu się nauczysz. A czy ciężko? Zależy gdzie i jaka to maszyna, ale zazwyczaj trzeba trochę pogłówkować i fizycznie porobić - mi akurat taka równowaga w tej pracy odpowiada.
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania jak można iść w coś o czym nie ma się pojęcia?

CNC możesz rzucić po miesiącu, jak nigdy nie miałeś doczynienia z obróbką, narzędziami pomiarowymi czy rysunkiem technicznym (znam takie przypadki).

A ciężarówkę to w ogóle ogarniesz?
Spedycja rzuci Ci trasę zawieźć paletę z centrum Dusseldorfu do centrum Brukseli, a potem masz jechac do Londynu.
Wiesz jak ciężkie są zachodnie miasta do poruszania się Tirem? Wszędzie jednokierunkowe ulice i zakazy
  • Odpowiedz
@AnonimoweMirkoWyznania: na ciężarówki to ostateczność, już lepiej to CNC jak masz taką możliwość. Ciężarówka to wieczna gonitwa z czasem, użeranie się z Januszem szefem który każdego grosza ci żałuje, wiecznie twoja wina, jak śnieg cię zasypie to też twoja wina że śnieg spadł a na dodatek brak życia prywatnego. Co ci z tej kasy jak na stare lata okaże się że jesteś sam i nie masz co z tą kasą
  • Odpowiedz