Wpis z mikrobloga

Dostałem propozycje pracy w dużej i poważnej firmie, za poważny hajs. Wypłata skoczy mi 3 krotnie xD
Boje się, że sobie nie poradzę. Jednak jak zawszę patrzałem na moich przełożonych, to to najczęściej byli idioci, którzy nie wiem jakim cudem dostali to stanowisko. No najczęściej to po prostu z braku laku, bo ówczesny kierownik się zwalniał, to brali tego pracownika najdłuższego stażem i "rysiu, będzęsz kierownikiem".

Boje się, że sobie nie poradzę. Powiem więcej, czeka mnie jeszcze sama rekrutacja, ale mam tak, że jak już mnie rekrutują, to najczęściej mnie zatrudniają. Więc zobaczymy.

Finalnie jakbym sobie poradził, to wchodzę na nowy lvl życia. W firmie gdzie podstawa to 6k netto, a do tej pory miałem najniższą xD

Nie wiem nawet, co będzie jak mnie nie zatrudnią po okresie próbnym. Gdzie pójdę, gdy mnie zwolnią. Z drugiej strony, trzeba być głupim by nie spróbować. Nie wiem co mam o tym myśleć. Jakieś rady? Jaka jest wasza opinia?

No spróbować chcę, ale czy dobrze robię? Czuje się jakbym jeżdżąc dotychczasowo na rowerku dziecięcym, miałbym teraz siąść na kolarzówkę i startować w Tour de France. Co będzie gdy przegram? A co jak wygram?

#pracbaza #praca #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #niebieskiepaski #rozowepaski #biznes
  • 11
@wez_idz_sobie: Wszędzie bywają ludzie niekompetentni i lecą na picu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
To, że masz wątpliwości, to nawet zdrowy objaw. Ale inni też je mieli i sobie poradzili, ogarniesz. A jak nie ogarniesz, to możesz udawać, że ogarniasz, też działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@wez_idz_sobie: mam podobnie teraz, nikt nie wie jak wyglądała Twoja praca wcześniej oraz za jakie stawki. Wbijaj tam na pełniej ku@wie i bądź profesjonalistą. Dasz radę, w każdej nowej firmie potrzebujesz czasu na wdrożenie i na naukę nowych rzeczy, a perspektywy masz zajebiste.
@wez_idz_sobie Gdy zaczynałem pracę w obecnej firmie to po miesiącu składałem CV to innych firm bo nie dawałem sobie rady z nowymi obowiązkami i się strasznie stresowałam. Jakoś to przetrwałem. Dziś po prawie 3 latach swoje obowiązki wykonuje z zamkniętymi oczami, z zarządem jestem na siemano i co najważniejsze mam czas na życie prywatne. Jak nie spróbujesz nie będziesz wiedzieć czy było warto.
@wez_idz_sobie: Ciekawi mnie branża bo brzmi jak gamedev. Takie firmy pośredniczące co zatrudniają testerów, najniższa krajowa, seniorami zostają ci co nie uciekli i mają jakiś staż. Po zmianie pracy nagle okazuje się że taki tester zarabia na początek dwa razy tyle co w gierkach
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Boxcutter: handel i sprzedaż. Robię w januszexie przy obsłudze klienta prywatnego, a tutaj czeka mnie duża firma i obsługa kontraktów z firmami xD

@maciek92ns: mam bo muszę opłacić mieszkanie i jedzenie sobie kupić xD

@niebieskieniebo: no proboje ale się cykam trochę. Najwyżej będę jeść kamienie jak nie wyjdzie xD