Wpis z mikrobloga

@tarkaz: rozumiem, ze nie stracę nic fabularnie zaczynajac od 3?

Oglądam sobie gameplaye i rozgrywka w remasterze mnie nie odstrasza, za to poziom trudności jak najbardziej xD ale właśnie tego chciałbym zasmakować ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@BlackWidower: poziom trudności w DS1 nie jest wysoki, a polega raczej na tym, że: gry nie da się pauzować, nie masz kompasu czy mapy i nikt nie prowadzi Cię za rękę, więc jak zapuścisz się gdzieś daleko to konieczny będzie backtracking, starcia z bossami są dużo trudniejsze w DS3, bo gra jest znacznie bardziej dynamiczna.... co do fabuły to nie masz klasycznego singla z dialogami i cutscenkami, co i jak dowiadujesz
@BlackWidower: posłuchaj @tarkaz:, bo dobrze gada. DS ma opinię ultra trudnej gry dla hardkorów, w praktyce to w większości bulszit, jak szmata giniesz na samym początku - a gdy wyczujesz sterowanie i poczujesz się pewniejszy w tym co robisz, to idzie mniej lub bardziej gładko. DS1 wcale nie wymaga nie-wiadomo-jakiej zręczności, to gra bazująca głównie na cierpliwym poznawaniu mechanik i uczeniu się move-setów poszczególnych bossów - i właśnie cierpliwość
@mnik1: kurde, już miałem Trójkę w koszyku i zobaczyłem Twój komentarz :D

W takim razie może faktycznie lepiej zacząć od tego remastera. Chciałbym w końcu przysiąść porządnie do jakiejś wymagającej gry i DS wydaje się być idealne do tego.

Będę grał na Xbox Series S, więc o brak pada nie trzeba się martwić.( ͡° ͜ʖ ͡°)

No to postanowione, jednak biorę jedynkę, dzieki za rozbudowaną wypowiedź :)
No to postanowione, jednak biorę jedynkę


@BlackWidower: to parę tipów na start:
-waga wyposażenia jest istotna, jeśli np. nie używasz tarczy to ją zdejmij, żeby lepiej robić uniki
-różna broń ma różne wymagania i skalowanie ze statami, patrz co pasuje pod staty Twojej postaci
-blokować możesz też bronią jeśli trzymasz ją oburącz
-skaczesz przytrzymując chwilę sprint i naciskając ponownie guzik
-zwracaj uwagę na staminę w walce, możesz zrobić określoną liczbę ataków/uników
@BlackWidower: elegancko, ale długa droga przed Tobą Miras, tutorial masz za sobą ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeszcze jeden tip, jeśli grasz online to sprawdzaj wiadomości zostawione przez innych graczy... tylko jak stoisz nad przepaścią a treścią wiadomości jest coś w stylu "skarb przed tobą, spróbuj skok", to może nie bierz tego za pewnik ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
@tarkaz: właśnie przed chwilą po pokonaniu bossa widziałem tego typu wiadomości, a kilka kroków dalej plamę krwi i wizje z ziomkiem, który spadł w przepaść, wiec sobie darowałem xD

Pytanko: na czym polega człowieczeństwo i odwracanie pustki? I czy w momencie jak siadam przy ognisku to robi się jakiś autosave?
@BlackWidower: człowieczeństwa potrzebujesz głownie do odwracania formy pustego po tym jak padłeś, będąc pustym nie możesz przyzywać do gry innych graczy czy NPC, żeby pomogli z mobkami czy bossem, możesz także rozpalać ogniska dzięki człowieczeństwu (jak masz item do rozpalania), wtedy dostajesz więcej butelek estusa z danego ogniska, trzecia sprawa to przymierza, znajdziesz ich w grze kilka, niektóre wymagają od Ciebie składania ofiary z człowieczeństwa (przeważnie po 10szt.), żeby levelować w
@BlackWidower: No to witam Miras, też właśnie w długi weekend rozpocząłem przygodę z DS1, różnica polega na tym że ja już mam za sobą Lords of the Fallen, Bloodborne i DS3. Tak jak koledzy wyżej napisali dobrze zrobiłeś że grasz po kolei, ja grając w jedynkę czuję potworna ślamazarność przeciwników, przez co jest dość łatwo. Mam nadzieję że dalej poza bosami będzie jakieś wyzwanie.
@tarkaz: czyli jeśli nie mam człowieczeństwa, to w ogóle nie mogę korzystać z ognisk?

Przeszedłem wczoraj całkiem spory obszar w tej pierwszej lokacji po tutorialu i nigdzie nie było ogniska, padłem i odrodziłem się spowrotem na samym początku. Rozumiem, że to również jest zaplanowana część rozgrywki, żeby po śmierci raz za razem biegać i błądzić?( ͡° ͜ʖ ͡°)
@BlackWidower: jak padniesz to zostawiasz w miejscu śmierci swoje dusze i człowieczeństwo, dlatego zebranych w trakcie eksploracji nie używaj od razu tylko trzymaj w ekwipunku na czas jak będziesz chciał wbić level lub kupić coś od NPC, po śmierci masz jedną szansę, żeby wrócić w miejsce porażki i podnieść swoje dusze, jeśli padniesz ponownie to przepadną ( ͡° ͜ʖ ͡°) ogniska i NPC są rozsiani po całym
@tarkaz: zaraz nie wytrzymie xD jak pokonać tego demona taurusa? Już chyba 20 razy do tego podchodziłem.

Wykminilem, że mogę skoczyć z wieży i zaatakować w locie, robię spory dmg, ale jak spadam mu na głowę to postać mi się na nim jakoś dziwnie zawiesza i potem wlatuje mu między nogi. Ciężko potem jest się obronić przed atakami.

Udaje mi się zrobić maks dwa skoki i potem już smierć ( ͡