Wpis z mikrobloga

Moja 51 letnia mama dzwoni do mnie, że nie może spać bo boi się że będzie wojna. Rozmawiała z siostrami z USA, żeby w razie czego mogły przyjąć mnie i tatę. Ponad pół godziny jej tłumaczyłem, że ten cyrk na granicy to szopka i żadnej wojny nie będzie.

Najbardziej w tej całej sytuacji boli mnie to, że uwaga zostanie odwrócona od inflacji, wielomilionowych wałów i upadającej służby zdrowia wraz z Nowym Ładem na wielki kryzys na granicy. TVP będzie grillować tą sytuację przez pół roku, co zapewni im trzecią kadencję. Dalej będziemy mieć giga inflację, rozdawnictwo i podniesienie podatków dla ludzi pracujących. A od przyszłego roku znowu wzrosną ceny, bo podatek zdrowotny i prąd.

Nie rozumiem czemu opozycja się tak ośmieszyła nie obierając twardego stanowiska przeciw uchodźcom. Przecież to nie ma sensu, typowy Polak ich tutaj po prostu nie chce.

Boli mnie to, młodą osobę, że nic nie zwiastuje że w tym kraju będzie lepiej. Dramat.
#bialorus #przemyslenia
  • 45
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wetorek2:

Ponad pół godziny jej tłumaczyłem, że ten cyrk na granicy to szopka i żadnej wojny nie będzie.


Łaaaał jaki ty mądry jesteś, i co wytlumaczyłeś mamie w te pół godziny?
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wetorek2: lepiej stąd jechać do USA jak masz możliwość. W tym kraju lepiej nie będzie. Niczego się tu nie dorobisz bo rządzą żymianie i idioci. Ja bym wyjechał.
@wetorek2: > a od przyszłego roku wzrosną ceny bo podatek zdrowotny i prąd.

Nie chcę Cię martwić miras, ale to będzie najmniejsze zmartwienie. Obecnie mozna powiedzieć że inflacja rośnie jeszcze niewiele :) zobaczysz w styczniu jak sklepy podniosą ceny dopiero przez inflację, a jak ceny to i przedsiębiorcy

ps. U Niemców agd idzie do góry to u nas pojdzie dwa razy tyle.

PS2 mam taki żart nawet , przychodzi facet do
USA, żeby w razie czego mogły przyjąć mnie i tatę


Już bym spakowany dzwonił do mamy żeby jeszcze bilety ogarniała bo zaczęło se robic bardzo groźnie i wyglada mi to na początek wojny.
@Anyper: Ja jestem innego zdania- za pół roku nikt nie będzie o tym pamiętał.
Taki konflikt nie opłaca się nikomu i nikt do niego nie dąży. Ewentualnie Ukraina obskoczy wpierdziel. Gazprom już powiedział że są dobrym dostawcą i nie planują przerw w dostawie gazu jak Baćka pogroził, nie po to budowali NS2. To są gigantyczne pieniądze, żeby je wyrzucić w błoto.

Ale pogadamy za pół roku, czas pokaże kto ma rację.
@wetorek2: Nie da się takimi tandetnymi metodami odwrócić uwagi od inflacji bo ją widzisz za każdym razem kiedy jesteś w sklepie i każdy kto ma kredyt widzi że mu rata rośnie po podwyżce stóp. Można być zaczadzonym propagandą ale w momencie kiedy w sklepie braknie pieniędzy na podstawowe zakupy i sytuacja zacznie się powtarzać to nawet zaczadzeni otrzeźwieją albo zdechną z głodu, win-win xD
Poza tym oni do wyborów mają jeszcze
Nie rozumiem czemu opozycja się tak ośmieszyła nie obierając twardego stanowiska przeciw uchodźcom. Przecież to nie ma sensu, typowy Polak ich tutaj po prostu nie chce.


@wetorek2:

Nie rozumiem czemu opozycja się tak ośmieszyła nie obierając twardego stanowiska kontynuacji rozdawnictwa pieniędzy. Przecież to nie ma sensu, typowy Polak po prostu tego chce.

Nie rozumiem czemu opozycja się tak ośmieszyła nie obierając twardego stanowiska konfliktu z UE. Przecież to nie ma sensu,
aż się boję myśleć coś by było gdyby podczas tego ataku na granicę rządziło PO i nie byłoby nawet tych zasieków.


@bitcoholic: Przeszłaby pierwsza i druga fala, trzeciej Baćka by nie zorganizował (bo po #!$%@?, on ma w dupie imigrację do UE/Polski/Angoli, on chce zasieki na granicy a nie Kurdów w Warszawie), w wyniku zas histerycznej propagandy Po straciłoby do 5 pkt proc.

Przeciętny Polak by się nie skapnął, że jacys
Moim zdaniem Tusk juz powinien dawno #!$%@?ć i jachire, i franka i każdego kto mowi zeby ich przyjmować, demonstracyjnie i bezapelacyjnie.


@jozef-dzierzynski: A może ludzie głosują na partie opozycyjne bo nie myślą tak jak wy i to co robi opozycja im odpowiada?
Mi ta sytuacja pokazuje że skoro opozycja w tak oczywistej kwestii nie jest w stanie zająć twardego stanowiska wspierając interes Polski i UE to nie nadają się do rządzenia. Bo jak to inaczej nazwać jak dają się pogrywać Łukaszence jak dzieci?


@reveil: co masz na myśli konkretnie, że opozycja nie jest w stanie zająć twardego stanowiska?
Najbardziej w tej całej sytuacji boli mnie to, że uwaga zostanie odwrócona od inflacji, wielomilionowych wałów i upadającej służby zdrowia wraz z Nowym Ładem na wielki kryzys na granicy. TVP będzie grillować tą sytuację przez pół roku, co zapewni im trzecią kadencję. Dalej będziemy mieć giga inflację, rozdawnictwo i podniesienie podatków dla ludzi pracujących. A od przyszłego roku znowu wzrosną ceny, bo podatek zdrowotny i prąd.


@wetorek2: Ach ten wstrętny Kaczyński,
@reveil: mi ta sytuacja pokazuje ze Polska zasługuje na wieczne rządu PiSu i inflację nawet po 100000% skoro wystarczy im wspomnieć o imigrantach i nagle chwalą PiS i #!$%@? o nieudolności opozycji której władze nie chcą nikogo wpuszczać tylko faktycznie zakończyć ten kryzys a nie rozwlekac go dla korzyści politycznych jak PiS
@wetorek2: Ja jestem starym katastrofistą (starszym niż twoja mama) i zarówno rozumiem jej obawy (choć ich NIE podzielam, a szczególnie tego, że mógłbyś spieprzać z Polski) jak i się z nimi nie zgadzam.

Natomiast co do:

Ja jestem innego zdania- za pół roku nikt nie będzie o tym pamiętał.

Taki konflikt nie opłaca się nikomu i nikt do niego nie dąży.


To uważam na podstawie informacji ze źródeł (w tym wielu