Wpis z mikrobloga

Moja 51 letnia mama dzwoni do mnie, że nie może spać bo boi się że będzie wojna. Rozmawiała z siostrami z USA, żeby w razie czego mogły przyjąć mnie i tatę. Ponad pół godziny jej tłumaczyłem, że ten cyrk na granicy to szopka i żadnej wojny nie będzie.

Najbardziej w tej całej sytuacji boli mnie to, że uwaga zostanie odwrócona od inflacji, wielomilionowych wałów i upadającej służby zdrowia wraz z Nowym Ładem na wielki kryzys na granicy. TVP będzie grillować tą sytuację przez pół roku, co zapewni im trzecią kadencję. Dalej będziemy mieć giga inflację, rozdawnictwo i podniesienie podatków dla ludzi pracujących. A od przyszłego roku znowu wzrosną ceny, bo podatek zdrowotny i prąd.

Nie rozumiem czemu opozycja się tak ośmieszyła nie obierając twardego stanowiska przeciw uchodźcom. Przecież to nie ma sensu, typowy Polak ich tutaj po prostu nie chce.

Boli mnie to, młodą osobę, że nic nie zwiastuje że w tym kraju będzie lepiej. Dramat.
#bialorus #przemyslenia
  • 45
@Anyper: Idąc na studia musiałem podjąć decyzję- albo idę na lekarski i po studiach od razu wyjeżdżam do Niemiec, albo zostanę programistą i będę mieszkał w kraju.

Przez tą decyzję niejako związałem swój los z tym państwem i mnie martwi, co się dzieje i w jakim kierunku wszystko idzie. Decyzja o #!$%@? miałaby sens i polecę ją każdemu kto zarabia średnią krajową i poniżej. Przy wyższych zarobkach już nie jest to
@reveil Nie jestem za pisem ale... xDDDD. Ciekawe jak będziesz śpiewał jak twoje "mniejsze zło" wyprowadzi nas z Unii i będziemy miedzi jedna a druga skłóconą stroną...
@quizonmyface: Mam na myśli że zamiast zająć konkretnie stanowisko wspierające obronę granic bo każdy myślący polityk wie że jest to dobre dla Polski - nawet Donald Tusk. Zamiast tego pełno jest wystąpień wprost wpisujących się w propagandę Łukaszenki. Wynika z tego że dla dużej części PO ważniejsze jest by być anty-PiS niż mieć na uwadze dobro kraju. Jest to absolutnie nie do zaakceptowania. Inflacja nawet 50% jest łatwiejsza do opanowania
@master4342: ja czytam wszystkie wymienione przez Cb portale i śmieję się tyllko z tego ( ͡° ͜ʖ ͡°) dobry kabaret. Wystarczy zdawać sobie sprawę z propagandy mediów, wyolbrzymiania przez nich "faktów" i żyje się bardzo spokojnie. Bo czym mam się przejmować? Że wojna będzie? No to będzie. Przecież my małe szaraczki gówno mamy do gadania. Więc po co się przejmować rzeczami na które i tak wpływu nie
@wetorek2
No w sumie masz rację. Jeśli rodzic (bo drugi się zachlał lub zostawił) nie zostawił Cie z długami a nawet pomógł w wykrztalceniu to jak najbardziej w Polsxe można przeżyć, ale zarabiając 4k i żona 3k bez mieszkania to strata życia (syfiaste jedzenie, brak kasy na pasje, brak mieszkania, już nie mówiąc o innych niby ważnych rzeczach). Tak czy tak dla osób zarabiających nieco więcej ten kraj staje sie coraz gorszy.