Wpis z mikrobloga

Moja 51 letnia mama dzwoni do mnie, że nie może spać bo boi się że będzie wojna. Rozmawiała z siostrami z USA, żeby w razie czego mogły przyjąć mnie i tatę. Ponad pół godziny jej tłumaczyłem, że ten cyrk na granicy to szopka i żadnej wojny nie będzie.

Najbardziej w tej całej sytuacji boli mnie to, że uwaga zostanie odwrócona od inflacji, wielomilionowych wałów i upadającej służby zdrowia wraz z Nowym Ładem na wielki kryzys na granicy. TVP będzie grillować tą sytuację przez pół roku, co zapewni im trzecią kadencję. Dalej będziemy mieć giga inflację, rozdawnictwo i podniesienie podatków dla ludzi pracujących. A od przyszłego roku znowu wzrosną ceny, bo podatek zdrowotny i prąd.

Nie rozumiem czemu opozycja się tak ośmieszyła nie obierając twardego stanowiska przeciw uchodźcom. Przecież to nie ma sensu, typowy Polak ich tutaj po prostu nie chce.

Boli mnie to, młodą osobę, że nic nie zwiastuje że w tym kraju będzie lepiej. Dramat.
#bialorus #przemyslenia
  • 45
Nie rozumiem czemu opozycja się tak ośmieszyła nie obierając twardego stanowiska przeciw uchodźcom. Przecież to nie ma sensu, typowy Polak ich tutaj po prostu nie chce.


@wetorek2: rozkazy z berlina nie przyszły na czas. Moim zdaniem Tusk juz powinien dawno #!$%@?ć i jachire, i franka i każdego kto mowi zeby ich przyjmować, demonstracyjnie i bezapelacyjnie. Po #!$%@? im tacy posłowie? Władzy i tak nie przejmą a do PiSu też nie przejdą,
@jozef-dzierzynski: imo to akurat dobre mordki są, tylko w PO brakuje musztry i jednomyślności. W Polsce niestety takie trzymanie za mordę i spójną myśl jest po prostu potrzebna do robienia polityki, bo inaczej zaczyna się cherrypicking w tv i wyborcy można wmówić wszystko o wszystkich, jednocześnie podkreślając że PiS jest lepszy we wszystkim

Ale te młotki z opozycji nie potrafią tego zrozumieć co losowy gracz rtsow rozgryzlby w tydzień
@wetorek2: Mi ta sytuacja pokazuje że skoro opozycja w tak oczywistej kwestii nie jest w stanie zająć twardego stanowiska wspierając interes Polski i UE to nie nadają się do rządzenia. Bo jak to inaczej nazwać jak dają się pogrywać Łukaszence jak dzieci? Nie twierdzę że PiS się nadaje (bo ten socjalizm po prostu niszczy kraj) ale w tym przypadku to niestety chyba mniejsze zło. Powrót rządów PO to byłby powrót z
@wetorek2: no tak jest. Pare miesiecy temu wszedzie byly newsy ze polska najlepiej sobie poradzila z pandemia Wzrost gospodarczy ze niby najszybszy w europie itd. Dzisiaj jest gorzej no ale w nastepnym roku pewnie znowu bedzie lepiej... tak to juz jest. Nie masz na to wplywu.
@wetorek2: teraz w każdej tv czy to tvp , polsat czy tvn, straszą. A moja jeszcze czyta onet i wp. Tyle razy jej mówiłem żeby nie czytała tego gówna. Media nakręcają panikę. Jak nie covid to wojna. Sam się troche obawiam, ale co z tego, sam nie zmienię biegu wydarzeń. Żyjemy w bardzo #!$%@? czasach i wiele ludzi żyje w strachu przed jutrem. A na poprawę jeszcze się nie zanosi
@wetorek2: wiele się mówi, że na wypoku wysyp pisowców i 60gr za wpis, ale przecież to nie jest tak, że ludzie nagle zaczęli ten PiS miłować całym serduszkiem. Po prostu jak się patrzy na wysrywy niektórych po drugiej stronie, to każdy normalny- normalny w sensie zwykły szary człowiek- nie chce mieć z nimi nic wspólnego. A wystarczyło po prostu opozycji stanąć po stronie polskiego interesu. Tylko tyle i aż tyle. Tusk
Podaj mi proszę powody, dla których miałoby się coś stać?


@wetorek2: najlepiej konsoliduje się naród, oraz podnosi własne słupki poparcie, wskazując zewnętrznego wroga. Zarówno w narracji Łukaszenki jak i Putina jesteśmy złem wcielonym, a ich notowania pikują. Utracie nosa Polsce to byłby ich wielki sukces wewnętrzny. A wojna jest przedłużeniem polityki. Z bardziej błahych powodów zaczynały się utarczki/konflikty zbrojne - a one później żyją własnym życiem.