Wpis z mikrobloga

Cały sukces zawodowy opiera się na znajomościach. Musisz poznać kolegów w szkole i na studiach żeby mieć notatki, ściągi i w ogóle przeżyć lata nauki.
Żeby dostać pracę trzeba zrobić dobre wrażenie na rozmowie o pracę.
Żeby mieć sukces w pracy trzeba się zakolegować z współpracownikami, przełożonymi
Żeby założyć firmę trzeba mieć dobry kontakt z klientami i też z pracownikami.
Internet mało co zmienia.

Jak ktoś, jak ja, ciężko znosi ludzi to nie ma szans.
#przegryw #limbo #zalesie #przemyslenia
  • 13
@qew12: to prowadź działalność online. Kontakt mailowy, sporadyczne telefony. Jak będziesz dobry to nikomu nie przeszkadza ograniczona forma komunikacji
@moll ogólnie poziom zwyczajnego technikum informatycznego. Do pracy trochę mało. Samemu nauka rzeczy typu programowanie mi idzie jak krew z nosa. Wtedy się załamuje że nie mam przyszłości.
Nie mam czegoś co mnie rajcuje, czego mógłbym się uczyć, a ma potencjał komercyjny. Jedynie umie w angielski dosyć dobrze, tak C1.
@qew12: profile - oferia i oferteo, potem możesz dołożyć linkedin i budować sobie zasięgi.

zgłaszaj się do wykonywania zleceń i próbuj. Poczytaj tylko o formach rozliczenia - arkusze, znaki, czy co tam innego

formy rozliczenia - dzieło, zlecenie, faktury na działalności nierejestrowanej na początek
@qew12: bierz mało zleceń i do każdego terminu (takiego realnego) doliczaj 2-3 dni na poślizg. Ja przy mały dziecku tak robię i dotychczas tylko raz tak konkretnie zawaliłam termin, ale akurat z klientem pracuję dłużej i skończyło się na udzieleniu rabatu za zwłokę :P