Wpis z mikrobloga

Przyjaciele, chciałbym dodać kalendarz modlitewny do naszej parafii, jednak nie wiem jak zabrać się do formularza.

Jest taka strona http://owcedlapasterza.pl/ na której jest formularz oraz kalendarz. Funkcjonuje to tak, że w formularzu wpisuje się intencję i ta intencja dodaje się automatycznie do kalendarza google.

Próbuję zrobić coś podobnego dla naszej parafii (zajmuję się stroną parafialną), jednak nie mam pomysłu jak zintegrować ten formularz z kalendarzem google. Kalendarz mam zrobiony, ale w jaki sposób zrobić formularz, aby wpisywał dane do kalendarza? Po zbadaniu strony wygląda to na zwykły formularz w html: Data: itd.

Szukałem pomocy w google ale nie znalazłem odpowiedzi. Może ktoś z Was wie jak to zrobić?

#pytanie #google #webdev
  • 11
@mdk007:

Jest to rozwiązanie, jednak domyślnie ma to wyglądać tak jak na stronie, aby parafianin mógł sam wpisać intencję bez potrzeby ingerowania osób trzecich - mam tu na myśli siebie, bo nie będę miał czasu codziennie, aby wpisywać te intencje do kalendarza, za dużo pracy by to zajęło.

Takie rozwiązanie jak an tej stronie jest idealne.
@Marcinox: w Google patrzyłeś? ( ͡° ͜ʖ ͡°) a tak serio nie chce mi się sprawdzać tamtej strony, ale musisz przechwycić dane z formularza i wysłać je przez API do kalendarza Google. Jak to zrobisz (php, js) to już zależy od Ciebie i Twoich umiejętności.