Wpis z mikrobloga

@MienciuskiPajonk: tutaj więcej rzeczy było bardzo dobrych. Np. cała ścieżka dźwiękowa, widoki, postać Geralta.
Mam wrażenie że nie wiele brakło żeby to stało się hitem w tamtym czasie. Ale i tak wszyscy pamiętają tylko nieszczęsnego smoka.
Netfliksowa wersja jest bardzo ale to bardzo inspirowana polska wersja, przy tym zdecydowanie mniej wciąga.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 61
@japycz: netfilsowa powiela wszytkie błędy polskiej, tylko jeszcze bardziej.
Zabrakło do sukcesu scenarzysty, który po prostu wezmie swietny materał książek i tylko minimalnie go dopasuje do nowego medium zamiast samemu rzezbić w gównie
  • Odpowiedz
@jast: błędem polskiej było głównie zrobienie z tego filmu, który był fabularnie słaby. Do tego doszły efekty na poziomie lat 60. Dalej było psioczrnie recenzentów i powtarzanie opinii osób które nawet tego nie oglądały. I tak sobie trwa to do dzisiaj a serial był zwyczajnie dobry. Jego krytyka na takim poziomie jak w internecie jest po prostu niesprawiedliwa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 64
@japycz: ja mam wrażenie że to wina filmu a nie smoka. Jasne beka z gada bo brzydki ale gdyby nie film to mało kto by się przejmował że smok był do dupy. Masa ludzi nie ma pojęcia o tym że polski wiedźmin był serialem bo widzieli tylko ten nieszczęsny zlepek losowych scen w postaci filmu. Tam rzeczywiście nic ze sobą nie gra i nawet fajne kreacje jaskra czy geralta wypadają
  • Odpowiedz
nie wiem co wy gadacie za głupoty wiedźmin był hitem w swoich czasach, teraz dopiero ludzie to hejtuja


@Cernold: chyba żyjemy w innej rzeczywistości. Zanosił się na taki hit że ludzie wycofywali swoje nazwiska z napisów końcowych.
Jako ciekawostkę powiem Ci że pamiętam premierę tego tworu nawet
  • Odpowiedz
@MienciuskiPajonk Bo rozumiał o co chodzi w tekście źródłowym i mu go bardzo nie pozmieniali.

Netflix zrobił to na swoją modlę sprawiając, że to jest po prostu blockbuster z jakimś tam odniesieniem do oryginału ale bez części kultowych tekstów które robiły robotę.
  • Odpowiedz