Wpis z mikrobloga

@rewter: Nie, jestem sąsiadem rodziny, w której ojciec jest kibolem, z wyrokami w zawieszeniu, handlującym narkotykami, który często wyzywa żonę od k*rew, starszym kobietom mówi, że je spali i możliwe, że znęca się nad córką.
@Habitican: To wtedy ok.

Możesz zgłosić, policja zareaguje. Jeśli tamte Panie potwierdzą, to może coś z tego będzie. Najczęściej jednak w imię źle pojętej rodzinnej solidarności wszystkiemu zaprzeczają, a wtedy ty będziesz miał sąsiedzko prz.#!$%@?, bo oczywiście dowiedzą się kto zgłaszał.

Tak się sprawy mają.
@rewter: Bardziej liczę tu na MOPS, że może założą niebieską kartę, bo paradoksalnie to matka próbując zmusić córkę do pójścia do mieszkania (wyzwiskami i groźbami) stała się problemem. Ja już z nimi długo mieszkam, więc znacznie gorzej już raczej nie będzie.
@Habitican: tak, ale generalnie mało tam jest jakichś możliwości nacisku, są jakieś grupy robocze, które niby mają taką osobę powstrzymać od przemocy, ale nie ma praktycznie żadnych instrumentów ta grupa. Wszystko jest takie miękkie, zaproszą na rozmowę etc. Chyba jedyny plus jaki słyszałem, to podobno jest jakaś priorytetyzacja że policja przyjeżdża szybciej do rodziny która już ma taką kartę.