Wpis z mikrobloga

Rozmowa między dwoma chłopakami w wieku licealnym podsłuchana w zbiorkomie:

- A auto?
- No zrobię prawko i kupuję
- No ta, ale co?
- Nie starszy niż 3 lata ma być, myślałem o M2 na początek.
- O stary! Na studia takim będziesz jeździł to wykładowcom dupy popękają.
- Jakie studia, jak ja do robo od razu po maturze idę i będę 5 lat przed wszystkimi. No bo zobacz, idę do roboty od razu no i wiadomo że za mniej 5 koła na rękę to się nie opłaca nigdzie iść. No to w rok zarobie jakieś 60 tysięcy i po 5 latach kupię sobie używaną m2 a za resztę dom wybuduję i już będę ustawiony, to po co mi te studia?

Ech, słodkie dzieciaczki, wspaniale się ich słuchało i tak przykro się zrobiło że już za jakieś 6 miesięcy chłopak wyłapie od życia plaskacza na początek :D

#heheszki
  • 243
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

No to w rok zarobie jakieś 60 tysięcy i po 5 latach kupię sobie używaną m2


@HonyszkeKojok: nawet gdyby żył na garnuszku rodziców to w 5 lat bedzie to 300 tys. Ciekawe jaką budę dla psa chce postawić za resztę. A zostałaby co najwyżej połowa.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@HonyszkeKojok: akurat będąc tak wygadanym może pójść na sprzedawcę w branży z duza kasa (medyczne, fotowoltaika itp) i spokojnie moze zarobić nawet 10k miesięcznie. Będzie tyrał po 10h dziennie jeżdżąc po całej Polsce ale w tym wieku to jak najbardziej do ogarnięcia
  • Odpowiedz
@HonyszkeKojok: przecież fachowcy po zawodówce teraz zarabiają więcej niż większość po studiach, wiec co zle mówił? Ja po zawodówce w 1 robocie 4800 na rękę dostałem, ale wiadomo bez studiów nie ma jak zarobić pieniędzy xD
  • Odpowiedz
Może i kupi do pierwszego zesrania sie samochodu i wtedy szybko w google sie wpisuje "tanie chinskie częsci zamienne bmw" aby sie go pozbyć bo to skarbonka bez dna ( ͡° ͜ʖ ͡°) o ile nie trafi na sztuke która już ktoś tak wykastrował.
  • Odpowiedz
Ech, podoba mi się jak bardzo ludzie zgubili puentę tego wpisu, gdzie mam w dupie czy ktoś idzie na studia czy nie, ale jak ktoś za 300k po 5 latach chce kupować 3 letnie auto premium i budować dom to nie mam pytań ani do nich ani do tych co nie zauważyli w tym problemu :D
  • Odpowiedz
Dodajesz do tego jakis jezyk, 1 konkretna umiejetnosc + brak pitu i skladek i dozbierasz przynajmniej te 4 z mocnym hakiem.


@pi73r: pod warunkiem że ten język to jakiś inny niż angielski, sam angielski oczywiście też znasz
  • Odpowiedz
@HonyszkeKojok: imho to da się i kupić auto i wybudować dom (bez zatrudniania podwykonawców). Widać to na wsiach gdzie mimo małych zarobków ludzie mają odwalone domy, bo właśnie robią wszystko sami. Działki też są dużo tańsze na wsiach.
  • Odpowiedz